sadsad x
asdasd
50,00 TL
45,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Yahudilik 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Yahudilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 220
ISBN: 9786257795081
Kapak: Ciltsiz
M. Hadi Tezokur
M. Hadi Tezokur
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yahudilik 1 Kısa Özet

  Yahudi’nin biri Tanrı'ya yakarırken *Tanrım, bütün uluslar arasından bizi seçtin.

  Bize karşı ne garazın var, söyler misin* diyormuş. Gerçekten de Yahudiler kendilerini dünyanın geri kalanından daha üstün olduğuna en azından farklı olduğuna inanırlar. Seçilmiş halktan ziyade seçen halk olarak görürler.

  Benzersizlikleri

  Tanrının kanunlarını ilk kabul etmeye istekli halk olarak kendilerini kabul etmelerinden kaynaklanmaktadır. Yahudilik bir amel dinidir. Edim ve yapım önemlidir. Musa Kanununda inanacaksın ya da inanmayacaksın diye bir tek emir yoktur. İman emredilmemiş, sadece eylemler emredilmiştir.

  Yahudilik, diğer dinlerden farklı olarak, belli bir toprakla kimlikleştirilmiş bir dindir. Yahudiliğin en temel kurum ve kuralları bu topraklara göre belirlenmiş ve şekillenmiştir.

  Yahudiliğin bir özelliği de onun bir ahit dini olmasıdır. Tanrı, Yahudilerin atası İbrahim, İshak ve Yakup'la bir ahit yapmıştır. Bu ahit, İsrail Oğullarının Tanrının seçkin milleti olmasıyla ilgilidir. Tanrı, İsrail Oğullarının atalarına, onların soylarını büyük bir millet haline getireceğini ve süt ve bal akan kutsal toprakları onlara vereceğini vadetmiştir. Tanrı, daha sonra bu vaadini Musa zamanında
  tekrarlamıştır. Bu yüzden Yahudilikte din ile milliyet iç içedir.

  Bu kitap yıllar önce yapılmış doktora çalışmasının bir bölümünün gözden geçirilmiş ve yeniden kaleme alınmış halidir. Faydalı olması dileğiyle...

Yahudilik 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.