sadsad x
asdasd
60,00 TL
37,20 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
22,80 TL
Walden Ormanda Yaşam Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786052498095
Kapak: Ciltsiz
Henry David Thoreau
Henry David Thoreau
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Walden Ormanda Yaşam Kısa Özet

  Sivil itaatsizliğin gurusu olarak kabul edilen ve genellikle kölelik karşıtı fikirleriyle tanınan Henry David Thoreau, bu eserinde Walden gölü kıyısında edindiği deneyimlerini okuyucuya aktarmaktadır. İncelikli ve etkileyici betimlemeleriyle nefes kesici bir eser olan bu kitapta yazar mevcut toplumsal düzeni eleştirmekte, insanların yaşamlarını boşa harcadığını ve yapmaları gerekenin gerçeğin peşinde koşmak olduğunu vurgulamaktadır. Paranın ve dolayısıyla çalışmanın kölesi olmadan, gayet az bir maliyetle daha özgür ve huzurlu bir hayat sürülebileceğini kendi yaşam deneyimleriyle gözler önüne seren Thoreau, bize bu kitabında toplumsal düzenin zincirlerinden bir an önce kurtulmamız gerektiği öğütlemektedir.

  Buna göre para her şey değildir; fazla para yalnızca gereksiz olanı satın alır; ruhumuzu özgürleştirmemiz için paraya değil, gerçeğe ihtiyacımız vardır.

  Aradan yüzyıldan daha uzun süre geçmiş olmasına rağmen, Thoreau’nun düşünceleri ve tecrübeleri hâlâ geçerliliğini korumaktadır. Yozlaşmış toplumun bir parçası olmayı reddeden yazar, bu kitabında gündelik yaşamlarımızda *normal* olarak addettiğimiz değerlerimizi sorgulamamıza yol açmaktadır.

  Thoreau’nun Walden kitabı, bu noktada kendi içimize dönüşümüzün kapısını aralayabilir ve belki böylece kendi yaşamlarımızda bir devrim gerçekleştirebiliriz.

Walden Ormanda Yaşam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.