sadsad x
asdasd
122,00 TL
97,60 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
24,40 TL
Veritabanı Sistemleri Hakkında Bilgiler
Türü: Veritabanı ve Database Kitapları
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9786053206132
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Talip Kellegöz
Talip Kellegöz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Veritabanı Sistemleri Kısa Özet

    Verinin karar alma sürecinde doğrudan kullanılabilir bilgi haline dönüştürülmesi, bilgisayara dayalı bilişim sistemlerinin temel fonksiyonudur. Veritabanları ise bilişim sistemlerinin en önemli bileşenlerinden birisidir.

    Bu kitabın konusu, veritabanları ve bunların gerek oluşturulması gerekse de işletilmesinde kullanılan veritabanı yönetim sistemi yazılımlarını içeren veritabanı sistemleridir. Kitap kapsamında veritabanı yönetim sistemlerinin, özellikle pratikte karşılığı olan, önemli teorik konuları ele alınmıştır. Aynı zamanda, güncel ve etkili tasarım araçları kullanılarak, bilişim sistemi tasarım sürecinin başlangıç adımlarına karşılık gelen veritabanı tasarımı kitap içeriğine dâhil edilmiştir. Son olarak yapısal sorgulama dili alanında ileri uygulama teknikleri sunulmuştur.

    Kitapta bulunan konular seçilirken, bilişim sistemlerine tutarsızlık riski olmayan veritabanlarının oluşturulması ve devamında yeterli performansta kullanılmasını etkileyen unsurlar göz önünde bulundurulmuştur. Kitap, gerek başlangıç gerek orta ve ileri seviye veritabanı programcıları için önemli bilgiler içerse de özellikle orta seviyeye hitap etmektedir.

  • 1. Hamur

Veritabanı Sistemleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.