VATİKAN VE TAPINAK ŞÖVALYELERİ

Destek Yayınları

Aytunç Altındal

200,00 TL
140,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
60,00 TL
VATİKAN VE TAPINAK ŞÖVALYELERİ Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786053114574
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 503 adet satılmıştır.
Aytunç Altındal
Aytunç Altındal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • VATİKAN VE TAPINAK ŞÖVALYELERİ Kısa Özet

  İhraç malı olarak sadece *Dualar ve Emirler*i olan bir devletin, dünyanın en kalabalık topluluğunu yönetip dünyanın en zengin devletlerinden biri olabilmesi *Vatikan Mucizesi*nden başka hangi kelimelerle tanımlanabilir ki?

  2000 yıldır ayakta kalan Hıristiyanlık ve onun en güçlü temsilcisi Vatikan’ın gücünün kaynağı nedir?

  Tarihte nice hanedanlar gelip geçmiş, nice devletler kurulup yıkılmışlar, nice barış antlaşmaları en çok 40-50 yıl dayanabilmişken, Papalık bütün bu altüst oluşlardan kendini koruyup ayakta kalmayı başarmıştır. Üstelik bunu, tüm bu olayları kenarda durup seyrederek değil, tam tersine bütün çalkantıların ve sorunların tam ortasında yer alarak başarmış ve kaybedenler daima başkaları olmuştur.

  Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri’nde Aytunç Altındal dünyanın siyasal, ekonomik ve askeri güçler dengesinde önemli bir yere sahip olan Vatikan’ı, yüzyıllar boyunca papalara hizmet eden ve Malta Şövalyeleri aracılığıyla bugün de varlığını sürdüren *Tapınak Şövalyeleri*ni anlatıyor. 1453’te tarih sayfalarından silinen Bizans’ın günümüzdeki devletsiz imparatoru Paleolog Hanedanı, bağlı oldukları şövalye tarikatları ve Tapınak Şövalyeleri’nin inisiyatifinde yürüttükleri gizli faaliyetleri Türkiye’de ilk kez bu kitapta açıklanıyor.

 • 2. Hamur

VATİKAN VE TAPINAK ŞÖVALYELERİ Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.