320,00 TL
259,20 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
60,80 TL
Uzun Ve Kısa Sap Bağlama Eğitimi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar Kuram ve Tarihçe Kitapları
Sayfa Sayısı: 422
ISBN: 9789755097916
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2018
Cemalattin Kalender
Cemalattin Kalender
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Uzun Ve Kısa Sap Bağlama Eğitimi Kısa Özet

  Uzun ve Kısa Sap Bağlama Eğitimi Düzenler ve Tavırlar Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi Cemalettin Kalender ile Türk halk müziği alanında önemli çalışmalara sahip LeventKeskin tarafından bağlama eğitimindeki yanlışlıkları gidermek ve doğru bir yöntemle bağlama eğitimi alanına katkı sağlamak amacıyla kaleme alınmıştır.

  Bağlama eğitiminde izlenmesi gereken yol konusunda yanlışlıklar yapılmaktadır. Bağlama eğitimine uzun saplı bir bağlamayla başlanması, bunun diziler ve usullerle kolaydan zora doğru detaylandırılması, sonrasında ise farklı düzenler ve tavırlar kullanılarak ustalık düzeyine geçilmesi doğru bir yöntemdir. Bu doğrultuda Uzun ve Kısa Sap BağlamaEğitimi Düzenler ve Tavırlar bağlama eğitiminde bir bütünlük oluşturacak bu yaklaşım göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

  Kitapta yer alan ezgiler, eğitimin amacına uygun olarak bağlama çalımı göz önünde bulundurularak tekrar yazılmış ve metodolojik bir düzen içinde bir araya getirilmiştir.

  Yazarların araştırma, inceleme, uygulama ve deneyimlerinin sonucu ortaya çıkan bu çalışma, bağlama eğitimi alanında büyük bir boşluğu dolduracak.

 • 1. Hamur

Uzun Ve Kısa Sap Bağlama Eğitimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.