sadsad x
asdasd
74,00 TL
56,98 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
17,02 TL
Üzeyir Hacıbeyli Hakkında Bilgiler
Türü: Sanatçı Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786059238649
Kapak: Ciltsiz
Zemfira Seferova
Zemfira Seferova
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Üzeyir Hacıbeyli Kısa Özet

  Azerbaycan Millî İlimler Akademisinin fahri üyesi, Azerbaycan Cumhuriyeti`nin sanat emekdarı, Azerbaycan Bestekârlar Birliği ve bu birliğin yönetim kurulu üyesi, Üzeyir Hacıbeyli ve Humay adlı ödüllerin sahibi ünlü musikişinas ve âlim Prof. Dr. Zemfira Seferova, 240`dan fazla makalenin ve özellikle 40`ın üzerinde kitabın yazarıdır.

  Zemfira Seferova`mn yaptığı araştırmalar, birçok ülkede farklı dillere çevrilerek yayımlandı. Hâlihazırda Zemfira Seferova, Azerbaycan Millî İlimler Akademisi Mimarlık ve Güzel Sanatlar Enstitüsü "Musiki Tarihi ve Teorisi" bölümünün başkamdir.

  Azerbaycanlı Üzeyir Hacıbeyli`nin sanatı, dünya medeniyet hâzinesine bahşedilen en nadir incilerdendir. Çok derinlere inen ve binlerce köke sahip Azerbaycan toprağına bağlı olan bu musiki, gerçek bir sanat olduğu için başka halklar tarafından benimsenmiş, dünyada ün kazanmış ve sevilmiştir.

  Ünlü şair Samed Vurgun, "Üzeyir`in sanatı, kemale ermiş bir sanattır. Lâkin insan kemalinin hududu olmadığı gibi, sanat ve yaratıcılığın da hududu yoktur." Der.

Üzeyir Hacıbeyli Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.