sadsad x
asdasd

Uygulamalı Müzik Teorisi - 1

İnkılap Kitabevi

Nail Yavuzoğlu

216,00 TL
151,20 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
64,80 TL
Uygulamalı Müzik Teorisi - 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Nota Kitapları
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9789751029959
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2022
Nail Yavuzoğlu
Nail Yavuzoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uygulamalı Müzik Teorisi - 1 Kısa Özet

  Müzik teorisini bilmek, müziği anlamak, uygulamak ve üretmek açısından çok önemlidir. Ancak bilgi hafızaya kazındığı ve kalıcı bir bilgiye dönüştüğü noktada fonksiyon kazanır. Bu beceriyi kazanmanın yolu ise konuları ve ilgili alıştırmaları zihinden yapabilecek noktaya gelinceye kadar belli zaman aralıklarıyla tekrar etmektir.

  Bu kitap müzik teorisinin yapı taşlarından başlayıp, teoriyi sistematik bir gelişme içinde pratik yöntemlerle inceleyen, alıştırmaların üzerinde yapıldığı bir defter gibi tasarlanan, Armoni ve kontrpuan alanlarına iyi bir temel oluşturmayı hedefleyen bir kitap olarak hazırlanmıştır.
  Kitabın müzik eğitimi alan tüm öğrencilere, müzisyenlere ve müzik eğitimcilerine faydalı olacağı inancındayız.

  Nail Yavuzoğlu: 1960 yılında İstanbul`da doğdu. İTÜ Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuarı`nı 1983`te bitirdi. 1988 yılında İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Musiki Sanat Dalında yüksek lisans programını, 1995 yılında ise İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bilim Dalı Doktora programını bitirdi. Halen İTÜ Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuarı`nda Yüksek Solfej, Armoni, Enstrümantasyon-Orkestrasyon, Kontrpuan-Füg, Türk Müziğinde Polifoni, Müzikte Ses Sistemleri derslerini vermektedir. *Istanbul Jazz Ensemble*da besteci, aranjör ve orkestra şefi olarak, kurduğu Trio`su ve Quartet`i ile de piyano sanatçısı olarak müzik yaşamına devam etmektedir.

 • 1. Hamur

Uygulamalı Müzik Teorisi - 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.