sadsad x
asdasd
44,00 TL
28,60 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
15,40 TL
Uyanış Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyoloji ile Alakalı Aile ve Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 230
ISBN: 9786254434013
Kapak: Ciltsiz
Melis Keşan
Melis Keşan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uyanış Kısa Özet

  *Benim gözümden bakar mısın uykularıma anne? Kalbinle bakarsan, senden daha iyi kimse göremez beni.* 

  Birçoğumuz ebeveynliğin en zorlu anlarını çocuğumuzun uyku süreçlerinde yaşıyoruz. Bir yandan uykuya zor dalma veya sık uyanma gibi sorunlar ortaya çıkarken, diğer yandan sağlıklı uyku düzeni kurmakla ilgili sorularımız var. 

  Psikolog Melis Keşan, uyku sorunlarını çözmek isteyen ebeveynler için kaleme aldığı kitabında ailelere gerçekçi, bütünsel ve bilimsel bilgiler sunuyor. Yazar, kitabının ilk kısmında bir bebeğin uyku sürecini hem ebeveynin hem de bebeğin gözünden hikayeleştirerek uyku konusuna yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor. Büyüyen bebeğin dilinden anne-babasına yazılan duygu dolu sayfalar, çocuğumuzun aslında neye ihtiyacı olduğunu anlamamıza ışık tutuyor.

  İkinci kısımda ise yazar, uyku üzerine bilimsel literatürü derleyip yorumluyor. Normal bebek uykusu nedir, uykunun ebeveyn ruh sağlığı, bağlanma, regülasyon ve travma gibi konularla nasıl bir ilişkisi vardır, uyku eğitimleri neden çözüm değildir, uyku sorunlarına duyarlı ve şefkatli bir ebeveynlik ile nasıl çözüm buluruz gibi soruların cevaplarını buluyoruz.

  Uyanış, çocuğunu ve onun uyku sorunlarını anlamaya çalışan her ebeveyn için pratik ve benzersiz bir rehber.

Uyanış Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.