sadsad x
asdasd

Ütopyadan Bilime Sosyalizmin Gelişimi

Yordam Kitap
16,00 TL
12,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
4,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Ütopyadan Bilime Sosyalizmin Gelişimi Hakkında Bilgiler
Türü: Kültür ve Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786051723150
Kapak: Ciltsiz
Friedrich Engels
Friedrich Engels
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ütopyadan Bilime Sosyalizmin Gelişimi Kısa Özet

  *Modern sosyalizm, içeriği bakımından, her şeyden önce, bir yandan mülk sahipleri ile mülksüzler, kapitalistler ile ücretli emekçiler arasındaki günümüz toplumunda hüküm süren sınıf karşıtlıklarının, diğer yandan da üretimde hüküm süren anarşinin kavranmasının ürünüdür.*

  Engels’in bu cümleyle başlayan eseri, Karl Marx’ın sözleriyle, *bir bilimsel sosyalizme giriş metni oluşturdukları söylenebilecek olan* pasajlardan oluşuyor.

  Marksizm, Fransız aydınlanmacılığının bir devamı mıdır? Ütopyacı sosyalizm anlayışlarından nerelerde ayrılır, bunların hangi özelliklerini sahiplenir? Felsefeye ve doğa bilimlerine nasıl yaklaşır?Materyalist tarih anlayışının ayırt edici özellikleri nelerdir? İnsanlığın zorunluluk dünyasından özgürlük dünyasına sıçrayışı nasıl gerçekleşecek? Proletarya hareketinin teorik ifadesi olan bilimsel sosyalizmin bu konudaki görevi nedir?

  Ütopyadan Bilime Sosyalizmin Gelişimi, Marksizmle ilgili temel soruların pek çoğunu yanıtladığından, farklı dillere en çabuk çevrilen Marksist klasiklerden biri olmuştu.

Ütopyadan Bilime Sosyalizmin Gelişimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.