Ünlü Ekonomistler Ansiklopedisi

Beta Yayınevi

Orhan Şener

35,00 TL
30,80 TL
%12 indirim
Kazancınız
:
4,20 TL
Ünlü Ekonomistler Ansiklopedisi Hakkında Bilgiler
Türü: Ekonomi Referans Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786053333937
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
Orhan Şener
Orhan Şener
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ünlü Ekonomistler Ansiklopedisi Kısa Özet

    Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) mezunu olan yazar, New York Syracuse Üniversitesi`nin Maxwell Graduate School`undan Kamu Yönetimi Master (MPA) derecesini aldı. Harvard Üniversitesi`nin Kennedy School of Public Administration Fakültesi`nde "Vergilerin Ekonomik Etkileri" konusunda araştırmalar yaptı. Uluslararası Maliye Enstitüsü`nün organize ettiği Innsbruck, İstanbul, Buenos Aires ve Kyoto Kongreleri`nde kamu ekonomisi konularında tebliğler sundu.

    Uludağ (İTİA), Doğu Akdeniz ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak kamu ekonomisi ve maliye politikası derslerini verdi. Kamusal mallar, Siyasal Karar Almanın Ekonomik Yorumu ve Kamu Ekonomisi adlı kitapları ile çeşitli bilimsel dergilerde makaleleri yayınladı. Yazar ayrıca, Richard Musgrave`in The Theory of Public Finance adlı klasik yapıtını Türkçeye çevirdi. 3. baskısı yapılan bu eser en son Seçkin Yayınevi tarafından yayınlandı. Şener`in ayrıca çoğu 3. baskısı yapılan İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce Ekonomi (2 cilt), Maliye, Finansman, Muhasebe ve Turizm üzerine sözlükleri yayınlamıştır. Yazarın, Tuncay Artun`un anısına yazdığı Ünlü Ekonomistler adlı kitabı da 3. baskısını yapmıştır.

    Marmara Üniversitesi`nden emekli olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi`nde öğretim üyeliğine başlayan yazar, Kamu Ekonomisi derslerini lisans, master ve doktora süzeylerinde vermekte olup, hukukçular için Ekonomi dersini vermektedir.

  • 1. Hamur

Ünlü Ekonomistler Ansiklopedisi Hakkında Yorumlar