sadsad x
asdasd
33,00 TL
27,06 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
5,94 TL
Uluslararası Yargı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 161
ISBN: 9786051067292
Kapak: Ciltsiz
Rona Aybay
Rona Aybay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uluslararası Yargı Kısa Özet

  "Uluslararası mahkeme" olarak nitelendirilebilecek kurumların sayısı son zamanlarda oldukça hızlı bir artış göstermiştir.

  Ceza hukukundan ticarete, insan haklarından spora kadar çok çeşitli alanda etkinlik gösteren ve çeşitli adlarla anılan uluslararası mahkemelerin sayısı 30`u aşmış bulunuyor. Buna, "yargı-benzeri" işlev gören hakem mahkemeleri gibi kurullar da eklenince sayı çok daha artıyor.

  Uluslararası mahkemelerin adları ve yetkileri konusunda birtakım yanlışlıklar yapılabiliyor. Örneğin uluslararası bir "ceza" mahkemesi ile "insan hakları" mahkemesi karıştırılabiliyor ve insan hakları mahkemesinin ceza vermesi beklentisi yaratılabiliyor.

  Prof. Dr. Rona Aybay bu yanlışlardan sakınılmasına yardımcı olacak temel bilgileri kaleme aldı...

  Rona Aybay, Avrupa Konseyi Irkçılık ve Hoşgörüsüzlükle Savaşım Komisyonu ile Bosna-Hersek`teki insan hakları ihlâllerini incelemekle görevli AGİT komisyonu üyeliklerinde bulunmuştur. Bosna-Hersek İnsan Hakları Mahkemesi`nde, kurulduğu 1996 yılından kapandığı 2003 yılına kadar Avrupa Konseyi tarafından seçilmiş uluslararası yargıç olarak görev yapmıştır. Aybay, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi`nin etkenliğini arttırmak üzere, Avrupa Konseyi`nce oluşturulan 11 üyeli "Akil Kişiler Grubu"na üye seçilmiştir.

Uluslararası Yargı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.