Uluslararası Örgütler - Küresel İlişkiler Çağında

Çizgi Kitabevi Yayınları

Erdem Özlük

385,00 TL
315,70 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
69,30 TL
Uluslararası Örgütler - Küresel İlişkiler Çağında Hakkında Bilgiler
Türü: Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Kitapları
Sayfa Sayısı: 624
ISBN: 9786051962337
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 95 adet satılmıştır.
Erdem Özlük
Erdem Özlük
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Uluslararası Örgütler - Küresel İlişkiler Çağında Kısa Özet

    Küresel İlişkiler Çağında Uluslararası Örgütler kitabı Türkiye`de bu alanda var olan bir boşluğu doldurmak üzere tasarlanmıştır. Küresel İlişkilerin en önemli aktörlerinden biri olan, sayıları ile birlikte fonksiyonları da gittikçe artan uluslararası örgütler, üzerinde düşünülmesi ve mutlaka analiz edilmesi gereken çağdaş bir fenomendir. Uluslararası Örgütler, dünyanın önde gelen üniversitelerinin Hukuk`tan İktisat veya Siyasal Bilimlere, Bölgesel Çalışmalardan Uluslararası Ticarete kadar pek çok programında eğitimin önemli bir parçası.

    Bu kitap "komplo"yu "medya uzmanlarına" bırakarak uluslararası örgütleri kuramsal, tarihsel ve uygulama temelinde gözden geçirirken küresel çaptaki rollerini analiz edip Türkiye`ye özel bir atıfla "örgütleri" anlamaya ve anlatmaya katkıda bulunmak amacını taşıyor. Akademisyenlerin, uygulayıcıların ve öğrencilerin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

    Kitap sadece örgütleri değil insan haklarından enerjiye kadar küresel rejimleri de örgütlerle birlikte ele alması bakımından alanında bir ilk.

  • 2. Hamur

Uluslararası Örgütler - Küresel İlişkiler Çağında Hakkında Yorumlar