sadsad x
asdasd

Uluslararası Medyada Türkiye Karşıtlığı

Pruva

Yusuf Özkır

32,00 TL
24,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
8,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Uluslararası Medyada Türkiye Karşıtlığı Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786050669701
Kapak: Ciltsiz
Yusuf Özkır
Yusuf Özkır
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Uluslararası Medyada Türkiye Karşıtlığı Kısa Özet

    Batı medyası, dünyadaki zihin enerjisini; üreten ve tüketen zih­nin enerjisi diye ikiye ayırıyor. Onlara göre Batılı kodlarla çalışma­yan zihin, kendine sunulanı tüketmek zorunda. Örneklerle Ulusla­rarası Medyada Türkiye Karşıtlığı, Batılıların *tüketen zihin* algısına örneklerle itiraz ediyor. Kitabı oluşturan metinler, Türkiye’de iç si­yasetle dış politikanın yoğunlaştığı süreçlerin dökümü niteliğinde.

    Ayrıca kitap, iç siyasetle dış politikanın ateşinin hem yükseldiği hem de düştüğü zamanlarda yabancı medyada yayımlanan köşe yazıları, haberler, fotoğraflarla Türkiye karşıtlığının hız kesmemesi­ni gözden geçirip bu tutumun sebeplerini sorguluyor: Batı medya­sının, Türkiye karşıtlığını, statik bir anlayışa dönüştürmesinin tarihî mirasla, kültürel dinamiklerle ilgisi tartışılıyor. Türkiye’nin çevresiy­le ilişkilerinde *gelişmeleri dikkate izliyoruz* tavrını bir tarafa bıra­kıp gelişmelere müdâhil olması, gücünü ve operasyon yeteneğini arttırmasının Batı medyasına yansımalarını sunuyor.

    Örneklerle Uluslararası Medyada Türkiye Karşıtlığı, medyatik üretimlere kuşkuyla bakmayı, onları sorgulamayı, analizi ve düşün­sel diriliği öneriyor.

Uluslararası Medyada Türkiye Karşıtlığı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.