sadsad x
asdasd

Uluslararası İlişkiler Kuramları

Uluslararası İlişkiler Kütüphanesi
40,00 TL
34,80 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
5,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Uluslararası İlişkiler Kuramları Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 363
ISBN: 9786056594212
Kapak: Ciltsiz
Ken Booth
Ken Booth
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uluslararası İlişkiler Kuramları Kısa Özet

  "Mükemmel bir kitap... Bunun gibi ne kadar çok kitabımız olursa sorunların çözümü için ihtiyaç duydukları çalışmaları elde etme olasılığı o kadar yüksek olacaktır."

  - Political Studies

  "Uluslararası İlişkiler kuramının tüm ana temaları ünlü uzmanlar tarafından ele alınmış, Uluslararası İlişkiler kuramı ve çeşitli paradigmaları hakkında öğretici bir ders kitabı."

  - Non- Offensive Defense and Conversion,International Research Newsletter

  Uluslararası İlişkiler Kuramı, uluslararası kuramın büyük değişiklikler yaşamakta olduğu önermesinden yola çıkmaktadır.Artık eski, savaş ve barış sorunları etrafında birleşmiş ve realist bir dünya görüşünün hakim olduğu, kendi kendine yeten bilim dalı anlayışı geride kaldı. 1970' lerin ortalarından beri, ayrı ve kendi kendine yeten bir uluslararası kurama damgasını vurmuştur; bu, uluslararası kuramın varsayımlarını ve yöntemlerini yeniden gözden geçirmek zorunda olduğu anlamına gelmektedir.

  Bu kitap hem değişen bir dünyanın düşüncemiz üzerindeki etkisine değinmekte hem de toplumsal ve beşeri bilimlerin bugünlerde karşı karşıya olduğu geniş entelektüel çalkantıyı yansıtmaktadır. Bölümlerin her biri önde gelen bir uluslararası ilişkiler kuramcısı tarafından yazılmıştır. Katkıda bulunanlar arasında hiçbir tutuculuk yoktur ve okuyucu bu kitapta bir dizi farklı görüş bulacaktır. Katkıda bulunanların hepsinin ortak yanı uluslararası kuramın mevcut durumundan kaygı duymaları ve gündemindeki ana sorunlardan bazılarının keşfedilmesine ilgi duymalarıdır.

  Bu kitap, uluslararası ilişkiler, küresel siyaset ve siyaset bilimi alanlarındaki ikinci ve daha yüksek sınıf öğrencileri için temel bir okuma olacaktır.

  -Kenn Booth ve Steve Smith, Galler Üniveristesi, Aberystwyth, Uluslararası Siyaset Profesörleridir

Uluslararası İlişkiler Kuramları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.