sadsad x
asdasd

Ulusal Oyun Yazma Yarışması

Dramatik Yayınları
55,00
35,75
%35 indirim
Ulusal Oyun Yazma Yarışması Hakkında Bilgiler
Türü: Referans Kitaplar
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9786058153455
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Ulusal Oyun Yazma Yarışması Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ulusal Oyun Yazma Yarışması Kısa Özet

  Ulusal Oyun Yazma Yarışmasında dereceye giren beş oyun metni; her biri birbirinden farklı seçilen beş oyun_

  Faik Ertener, 'Bir Devrimin Hikayesi-Che' adlı oyunuyla, bize Küba halkının özgürlük ve adalet arayışlarının sürecini, tarihsel gerçeklik temelinde, usta bir kurgu ile anlatmış.

  Mert Sezgin, 'Gaudi'nin Üç Ölümü' adlı oyunla ünlü Katalan Mimar Antoni Gaudi'yi yazdı. 'Tanrı'nın Mimari' olarak adlandırılan Gaudi'nin yaşamı, çevresi ve dönemin toplumsal ve kültürel yapısı ile birlikte resmediliyor. Sanatçının yaratım sürecindeki evreleri ve insanın kendini var ediş biçiminin ustaca anlatıldığı bir oyunla karşı karşıyasınız.

  Burak Çapan, 'Nebbaşlar ve Ölü' adlı oyunda; insanların varoluşsal trajedisini işlemiş. Simgesel bir yapıda, alt anlamların zenginliği ile örülü evrensel bir oyun.

  M. Ümit Görgülü, 'Hakikat Erleri-Aklın Gürültüsü Yunus' adlı oyunla, Selçuklu'da yaşanılın işgali, iş birlikçileri ve Türkmenlerin Anadolu'daki direnişini gözler önüne seriyor. Mevlana'dan Yunus'a, Tebrizli Şems'ten Nasreddin Hoca'ya kadar dönemin sürecine tanık oluyoruz.

  Selçuk Mert, 'Bir Cinayet Dosyası' adlı oyunuyla, 'oyun' kavramının kurgu yaratımında nasıl ilginçleştirilebileceğini gösteren, merak öğesi yüksek bir gerilim ortaya koyuyor. Keyifle dahil olduğunuz bir oyun, bambaşka bir gerçekliğe dönüşebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.