sadsad x
asdasd

Ulus Olmanın Kutsal Temeli: Sivil Din

Sentez Yayınları

Kemal Ataman

60,00 TL
48,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
12,00 TL
Ulus Olmanın Kutsal Temeli: Sivil Din Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 158
ISBN: 9786055790882
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Kemal Ataman
Kemal Ataman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ulus Olmanın Kutsal Temeli: Sivil Din Kısa Özet

  "Sivil din, ilkel dinin modern versiyonu, folk dini, dini milliyetçilik, demokratik inanç, Protestan halk dindarlığı ve bir milletin aşkın evrensel dini gibi kavramlar yaygın bir kullanım alanı bulmuştur. Elinizdeki çalışma bu ve benzeri daha pek çok tanım ve teoriden hareketle sivil din tartışmalarına sosyolojik, siyasi ve teolojik bakış açılarıyla katkı sağlamayı amaçlamaktadır."

  "…Amerikan dini tecrübesinin Protestanlık ve Aydınlanma idealleriyle yoğrulduğu dikkate alındığında Robert N. Bellah`ın sivil din teorisiyle, çoğulculuk adına özelde farklı dini ve etnik kökene mensup Amerikan vatandaşlarını, genelde ise tüm dünya milletlerini Amerika`nın Protestan geçmişine davet mi etmektedir? sorusu akla gelmektedir; bu soru yerinde ve anlamlı bir sorudur."

  Kemal Ataman`ın bu değerli ve özgün çalışması daha başka "yerinde ve anlamlı" sorular içermekte; o sorulara önerdiği cevaplar ise sadece Din Sosyolojisi disiplinine özgü teorik tespitleri önemli tartışma konuları olarak sunmamakta; din olgusunun ulus olmada ve devlet kurmada sekülerliğe kurban edilmiş etkilerine vukufla dikkat çekerek, politik teoloji tartışmalarının da yolunu açmaktadır.

  - Ali Yaşar Sarıbay

 • 2. Hamur

Ulus Olmanın Kutsal Temeli: Sivil Din Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.