sadsad x
asdasd

Uçuşa Başlangıç - Uçak ve Uzay Mühendisleri İçin

Nobel Akademik Yayıncılık

John D. Anderson

120,00 TL
90,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
30,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Uçuşa Başlangıç - Uçak ve Uzay Mühendisleri İçin Hakkında Bilgiler
Türü: Referans ve Kaynak Kitapları
Sayfa Sayısı: 944
ISBN: 9786053203803
Kapak: Ciltli
John D. Anderson
John D. Anderson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uçuşa Başlangıç - Uçak ve Uzay Mühendisleri İçin Kısa Özet

  Havayolu işletmesinde ve havacılık tasarım ve imalat sanayisinde son yıllardaki hızlı gelişmeye ve ülkemiz insanının bu alanlardaki büyük ilgisine karşılık ne yazık ki havacılığa ilişkin Türkçe kaynak neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu konudaki talepler sıklıkla dile getirilmektedir. Bu kitap tercümesi, ihtiyaca yönelik atılmış bir ilk adım olarak nitelendirilebilir.

  J. D. Anderson 'un son olarak 7. Basımı yapılmış olan kitabı *Introduction to Flight* çok uzun yıllardır tüm dünyada geniş biçimde kullanılan bir kaynak kitap olma özelliği taşımaktadır. Yazarın, ilk basımın ön sözündeki kelimeleriyle bu kitap hava-uzay mühendisliğine teknolojik ve tarihsel bakış açılarından bir giriş mahiyetindedir. Hava-uzay mühendisliğini tanımaya çalışan lise son sınıf öğrencilerine, mesleği tanımaya çalışan üniversite birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine, meslek hakkında daha geniş bakış açısı elde etmeye çalışan lisans-yüksek lisans öğrencilerine ve mesleğin esasları ve tarihsel geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen çalışan mühendislere hitap etmektedir.

  Kitap havacılığın çeşitli teknik yanlarını incelediği gibi bunlara paralel olarak sunulan tarihçelerle bir ayrıcalık taşımaktadır. Ayrıca İngiliz Mühendislik Birim Sistemini ve SI sistemini birlikte kullanarak geçmişe ve geleceğe yönelik ihtiyaçları bir arada karşılamaktadır.

  Kitabın ilk baskılarında havacılık tarihçesini takiben atmosfer modeli, profil ve kanat aerodinamiği, uçak performansı, uçak denge, kararlılık ve kontrolü gibi konulara yer verilirken, son basımında bunlara ilave olarak uzay araçlarına, motorlara ve hipersonik akışlara ilişkin bilgilere de yer verilmiştir.

Uçuşa Başlangıç - Uçak ve Uzay Mühendisleri İçin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.