Uçurtma Avcısı Midi Boy

Everest Yayınları

Khaled Hosseini

94,90 TL
61,69 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
33,21 TL
Uçurtma Avcısı Midi Boy Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9786051853369
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Khaled Hosseini
Khaled Hosseini
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Uçurtma Avcısı Midi Boy Kısa Özet

  Emir ve Hasan, Kabil`de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir`le Hasan`ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

  Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California`ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan`ın hatırasından kopamaz.

  Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları... Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

  Uçurtma Avcısı`nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...

 • 2. Hamur

Uçurtma Avcısı Midi Boy Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.