16,67 TL
11,84 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
4,83 TL
Uçun Kuşlar Uçun Hakkında Bilgiler
Türü: Ekoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 323
ISBN: 9786050920697
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Sargun A. Tont
Sargun A. Tont
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Uçun Kuşlar Uçun Kısa Özet

  Bir yaban çiçeğinin sıkıldığını hissedebilecek kadar doğayla iç içe olmak isteyenler için…

  Büyük şehirlerin unutturduğu doğanın sesleri kadim şairlerin dizeleriyle buluşuyor. Vahşi doğanın uğultusu betona boğulmuş korunaklı hayatların arasından sessizce yükseliyor. Geçmiş zaman bilgelerini andıran bir ses, bize sürekli yalnız olmadığımızı hatırlatıyor: Sargun Ali Tont’un, kuşu, kelebeği,  böceği, karıncayı, yılanı, kırları, dağları, ağaçları, otları hayatımızın tam ortasına çağıran sesi bu. Evrende yalnız olmadığımızı hatırlatan dost ve bilge bir ses.

  Sargun Ali Tont, kavalının büyülü ezgisiyle sürüklediği insanoğlunu, doğanın bağrına götürüyor. Bilimle doğanın, insanla evrenin buluştuğu o el değmemişliğe…

  Yazar hakkında:

  Sargun Ali Tont, Robert Koleji’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra Oregon State Üniversitesi’nde Genel Fen Bilimleri okumuş, Deniz Bilimleri (Deniz Ekolojisi) üzerine de yüksek lisans yapmıştır. Kaliforniya Üniversitesi San Diego Kampusu’nda 1969 yılından 1991 yılına kadar araştırmacı ve öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Halen Ortadoğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde ekoloji ve çevre dersleri vermektedir.

 • 2. Hamur

Uçun Kuşlar Uçun Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.