tyt-deneme-kitaplari.jpg (96 KB)

TYT Deneme Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 1152 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 4 ... 7 ... 12
Toplam 1152 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 12

TYT Nedir?

Üniversite sınavlarının ilk basamağı olan Temel Yeterlilik Testi, yani kısaltılmış haliyle TYT sınavları; öğrencilerin lisans bölümü tercih yaparken geçecekleri önemli bir basamaktır. Üniversite sınavının ilk basamağında yorumlamaya dayalı anlam soruları sorulmaktadır. Bu soruları çözebilmek için sınavda rahat olmak, yeterli deneme ve test sorusu çözmek, konuları bilmek gerekmektedir. TYT deneme kitapları yorum yeteneğinin artmasına, pratik yapmaya ve sınavda başarı oranının artmasına yardımcı olmaktadır. Seçici sorulardan oluşan TYT denemeleri, farklı zorluk seviyelerindeki deneme kitapları incelenilerek bu sınavda başarılı olmak mümkün olmaktadır.

TYT Sınavlarında Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalı?

TYT sınavı yoruma dayalı olduğu için öncesinde stres yapmamak, sınav öncesi rahat olmak gerekmektedir. Sınava rahat girmek için adaylar kendine güvenmelidir. Yeterli bilgi birikimine sahip olunursa, sınava rahat bir şekilde başarı elde edilebilmektedir. Aşağıda başarı sürecinin diğer adımları listelenmiştir:

 • TYT deneme kitapları sınava hazırlık sürecinin en önemli detaylarındandır. Sınava konu anlatımlarla çalıştıktan sonra denemelerle adayların kendini denemesi gerek
 • Not tutarak çalışılan konular pekiştirilebilmekte ve aklınızda kalıcılığı arttırılabilmektedir.
 • Çalışmak için yeterli ve sessiz bir alan bulduktan sonra düzenli bir şekilde çalışmak gerekmektedir.
 • Düzenli ve programlı çalışmak, çalışmanın verimli hale gelmesini sağlamaktadır.
 • Ağırlık veya yorgunluk olmaması için çalışırken aç kalmamak ve çok da tok olmamak gerekmektedir.
 • Odaklanmak için etraftan telefon ve tablet gibi eşyaları uzak tutulmalıdır.
 • Hap bilgiler içeren konu özetli kaynakları tercih ederek konuların daima akılda kalması sağla
 • Hedefe yönelik olarak doğru kaynaklardan çalışılmalıdır.
 • Kronometre tutarak ders çalışırken soru çözülen zamanı hesaplanabilmektedir.
 • Uyku yeteri kadar alınmalıdır. Bu sayede odaklanma zamanını artarak verimli bir çalışma gerçekleştir

Listelenen pek çok ders çalışma taktiğini ile kişisel plan yapılabilmektedir. 3D, A, Açı, Acil, Akca, Akıllı Adam, Aktif Öğrenme, Altın Karma, Altıntest, Anka Eğitim, Ankara, Canım Hocam, Çapa, Deha, Denemebank, Editör, Farklı Sistem, FDD, Filozof, Gür, Hiper Zeka, Hocalara Geldik, İnformal yayıncılık gibi pek çok piyasada TYT denemesi yayımlayan yayınevi tercih edilebilmektedir.

Deneme Çözmenin Avantajları Nelerdir?

TYT denemeleri çözmek, öğrencilerin sınav öncesinde sınav provası yapmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca öğrencileri maraton içerisinde stresten uzak tutmak amacıyla sınava ön hazırlık amacıyla deneme çözmek gerekmektedir. Deneme çözmenin pek çok faydası bulunmaktadırr. Devamlı çalışmak ve konu öğrenmek ilk oturum için yeterli olmayabilmektedir. Bu avantajlar şöyledir:

 • İlk oturumda çıkan sorular yoruma ve mantığa dayalıdır. Yorum ve mantık soruları, dikkat ve odaklanma gerektirmektedir. Odaklanmanızı artırmak için uzun süre TYT denemesi çözülmeli, sistematik şekilde sınav öncesinde deneme çözmeye devam edilmelidir.
 • Ayda bir kez ve daha sonra her hafta deneme çözerek sınav için hazır hale gelmek ideal olmaktadır.
 • Yeterli olunmayan alanlar denemede görülebilmekte ve o konulara ağırlık verilebilmektedir. Soru tiplerini incelenerek sorular hakkında detaylı bilgi sahibi olunabilmektedir.
 • Zaman kavramını sınavdan önce oluşturarak sınava yönelik hazırlık kolaylaştırılabilmektedir.
 • Eğer toplu bir şekilde deneme çözülüyorsa yükseliş veya düşüş görülebilmekte ve çalışmalar ona göre şekillendirilebilmektedir.
 • Ayrıca sınav puanları denemeler aracılığıyla görülebilmekte ve uygun bir çalışma programıyla puan yükseltilebilmektedir.

TYT deneme kitabı önerileri veren derece yapan öğrenciler, deneme çözmenin öneminden de bahsetmektedir. Hedefe doğru adımlarla ilerlemek için deneme çözülmeli ve bilgileri geliştirecek kitaplardan çalışılmalıdır. Sınavın ikinci oturumu olan AYT, yani Alan Yeterlilik Testi; alana dair yeterli bilgiye sahip olunup olunmadığını ölçmektedir. Alana uygun soruları çözmek, denemelerle eksik olunan alanı tespit etmek sınav sonucunun hedeflenen şekilde olmasını sağlamak için iyi bir yoldur. TYT AYT deneme kitapları çeşitli yayınevleri tarafından yayımlanarak satışa sunulmaktadır.

Sayısal Öğrencileri İçin Deneme Kitapları Nelerdir?

Sayısalcı öğrenciler için matematik ve fen derslerini içeren deneme kitapları mevcuttur. TYT ve AYT sınavlarına çalışan öğrenciler deneme kitaplarından yardım alarak hedeflerine ulaşabilmektedir. ÖSYM’nin son müfredatına uygun, okula yardımcı deneme kitaplarını çözerek sınava çalışmak mümkündür. Kaynak tavsiyesi arayan sayısal öğrencilerine şunlar örnek verilebilir:

 • TYT Matematik 12x40 Denemeleri Hız ve Renk Yayınları: Sayısal öğrenciler için matematik ve fen derslerini çözmek çok önemlidir. Sınava hazırlanırken genel denemelerin yanı sıra alan denemelerini çözmek de gerekmektedir. Alan denemeleri konu eksikliği doğrudan tespit etmeyi sağlamaktadı Ayrıca hızlı bir şekilde soru çözümü yapılarak kısa zamanda matematik konuları tamamlanabilmektedir.
 • TYT Matematik Branş Denemeleri Bilgi Sarmal Yayınları : Matematik alan denemesi çözmek isteyenler için bir başka öneridir. Branş denemeleri kısa zamanda bittiğinden çok fazla zaman almamaktadır. Zorlu sorularıyla matematik bilgisi arttırılabilmektedir
 • TYT AYT 3D Köşebilgi Video Çözümlü Deneme Set: Soru çözerken yanlış yaılan veya boş bırakılan sorulara anında çözüm bulmak için video çözümlü kaynakları incelenebilmektedir. Video çözümler aracılığıyla kendi başına sınava hazırlanmak mümkündür.
 • TYT Elit Karma Denemeler: Çeşitli yayınevlerinden basılan fasiküller, tek bir deneme kitapçığında toplanmıştır. Bu sayede seçici ve zorlayıcı soruları tek bir kaynaktan incelenebilmekte ve sınava ön hazırlık yapılabilmektedir.
 • 2021 TYT 10 Deneme Altın Karma Yayınları : 344 sayfadan oluşan deneme seti, 10 adet fasikülden oluşmaktadı 10’lu deneme setinin içerisinde yer alan sınav tarzı sorular, farklı seviyelerdedir. Seçici soruları inceleyerek sınav öncesi hazırlık tamamlanabilmektedir.
 • YKS TYT 1. Oturum 4 Deneme Okyanus Yayınları: İçerisinde yer alan video çözümler, denemeyi çözdükten sonra çözümleri öğrenmeyi sağlamaktadı Bu sayede öğretmen aramaya gerek kalmadan anlaşılmayan soruların çözümü izlenebilmektedir.
 • TYT Problem Denemeleri Kafadengi Yayınları: TYT matematik sınavında en çok çıkan konulardan biri olan problemler, anlama ve yorumlama yeteneğine bağlıdır. İşlem yeteneğini artırmak, sayısal zekayı geliştirmek, uzun problem sorularını anlamak için problem denemeler çözülebilmektedir. Düzenli olarak problem çözmek sayısal zekayı geliştirmeye yardımcı olmaktadı TYT en iyi deneme kitapları arayışında olanlar için kaliteli bir kaynak önerisidir.
 • TYT Fen Bilimleri Simülasyon Denemeleri 15′li 3D Yayınları : 15 adet fasikülden oluşan deneme, okula yardımcı niteliktedir. Çözümlü sorularıyla Fen derslerindeki eksikleri tamamlamayı sağlamaktadır.
 • 2020 YKS TYT Matematik 15x40 Branş Denemeleri Video Çözümlü Bilgi Sarmal Yayınları : Branş denemeleri çözerek adaylar alanında kendini yetkin hale getirebilmektedir. Alan yeterliliğinizi artırmak için TYT sınav denemelerini kullanılabilmektedir.

Listelenen sayısal denemelerinin özellikleri incelenerek seviyeye uygun bir kitap tercihi yapılabilmektedir.

Eşit Ağırlık Öğrencileri İçin Deneme Kitapları Nelerdir?

Deneme çözerken eşit ağırlık öğrencileri için önemli olan matematik ve Türkçe sorularıdır. Sorular anlama dayalı olduğundan, yeterli yorum yapabilme kabiliyetine sahip olmak gerekmektedir. Matematik TYT sorularında yer alan sayılar, problemler ve geometri soruları ile sınava hazırlanılabilmektedir. Sınav tarzındaki müfredata uygun işlem ağırlıklı sorular, şekilli geometri soruları ve sözel mantık sorularıyla ön hazırlık yapılabilmektedir. TYT deneme sınavı satın alma önerileri aşağıda listelenmiştir:

 • 2021 Türkçe TYT 15 Deneme: Alan denemesi çözmek isteyen TM öğrencileri için hazırlanan deneme kitabı, içerisinde 15 adet Türkçe denemesi barındırmaktadır. Türkçe konusunda alan yeterliliği artırmak için ideal bir seçenektir.
 • TYT AYT Deneme Set A Yayınları Köşebilgi : Hazırlık setleri ile ÖSYM tarzı soruları çözülebilmekte ve sınava etkili şekilde hazırlanılabilmektedir
 • 2021 TYT Matematik 12 li Deneme Üç Dört Beş Yayınları : 192 sayfadan oluşan deneme seti, 12 adet fasikülden oluşmaktadı Video çözümleri ile öğrencilere kolaylık sağlamaktadır. Her türlü ÖSYM tarzı soruyu inceleyerek sınav öncesi hazırlık tamamlanabilmektedir. ÖSYM tarzı soru tipleri, müfredata uygun soruları ve farklı zorluk seviyeleri ile öğrencilere avantaj sağlamaktadır
 • TYT Video Çözümlü 3 Deneme: Seçici sorulara sahip olan deneme, çeşitli alanlarda çıkan soruları bir araya getirerek zorlu bir sınav hazırlamaktadır.
 • TYT Matematik Simülasyon Denemeleri 10′lu 3D Yayınları: Sınava girmeden önce çözülmesi gereken yayınlardandır. İçeriğindeki farklı seviyelerdeki sorular, her öğrenciye hitap etmekt Kaliteli bir deneme örneği olduğu için öğrencilere TYT sınavına hazırlıkta kolaylık sağlamaktadır.
 • TYT Matematik 10 Deneme: TYT sınavına çalışırken öğrenilenlerin tekrarlanması için çözülebilmektedir. İçerisinde konular eşit şekilde dağılmıştır. Adaylar bu denemelerle kendini sınayarak sınav öncesi son provayı yapabilmektedir.

TYT Türkçe deneme kitap önerileri, matematik, sosyal bilimler ve fen bilimleri gibi çeşitli alanlardaki branş ve hız denemelerini incelenerek sınava en verimli şekilde hazırlanabilmektedir.

Sözel Öğrencileri İçin Deneme Kitapları Nelerdir?

Sözel bölümden tercih yapacak öğrenciler için Türkçe ve Tarih, Coğrafya sorularını çözmek önemlidir. Türkçe ve tarih, coğrafya sorularının YKS sınavının ilk oturumda yorum gerektirdiği göz önüne alınarak alan denemeleri çözülmelidir. Alan denemeleri yardımıyla sözel konulardaki eksikler tamamlanabilmektedir. TYT deneme sınavı kitapları sözel alan denemesi tavsiyeleri aşağıdaki gibidir:

 • TYT AYT A Yayınları Strateji Deneme Set: Stratejik planlarla YKS sınavına hazırlanmak isteyenlere 4 fasiküllü deneme avantaj sağlamaktadı
 • 2021 TYT 5 Deneme Tamamı Video Çözümlü 3D Yayınları :ÖSYM tarafından hazırlanan TYT sınavına uygun video çözümlü 5 adet deneme, farklı zorluk seviyeleriyle öğrencilere kolaylık sağlamaktadır. Sınav tarzı soruları, işlem ve şekilli problemleriyle sözel alandaki öğrencilerin kendini geliştirmesini sağlamaktadır.
 • TYT Türkçe 12x40 Denemeleri Hız ve Renk Yayınları : Türkçe renkli hız denemeleri ile TYT sınavında soruların zamanında çözülmesi hedeflenmektedir. Zamanında soru çözümü yapmak için süre tutulmalıdır. Testlere yeterli süre ayırarak ÖSYM tarzı müfredata uygun sorular çözülebilmektedir.
 • TYT Türkçe Simülasyon Denemeleri 10′lu 3D Yayınları: Yeni MEB sistemine uygun, ÖSYM tarzı sorularla adaylar kendini test ederek Türkçe sorularında başarı kazanabilmektedir. Yapılamayan soruların çözümüne anında video çözümlerden ulaşılabilmektedir.
 • TYT Türkçe Tamamı Çözümlü 15 li Denemeleri Apotemi Yayınları: Zorlu sorularıyla öğrencileri deneyen yayınevi, sınav öncesinde sınava yakın soru tiplerini öğrencilerle buluşturmaktadır.

Dil Öğrencileri İçin Deneme Kitapları Hangileridir?

Dil öğrencileri için tüm derslere hazırlık sağlamak, derslere sınav öncesi hazır olmak amacıyla deneme setleri tercih edilebilmektedir. İngilizce denemelerin yanı sıra tüm dersler deneme kitapları da sınav öncesi netleri arttırmanıza yardımcı olmaktadır. Aşağıda bazı öneriler listelenmiştir:

 • TYT Tüm Dersler 6’lı Deneme 2021 Üç Dört Beş Yayınları: İçerisinde yer alan zorlu sorularla öğrencilere sınav provası yaşatmaktadı ÖSYM tarzında hazırlanmış soruları, renkli içeriği, kalitesi ve kitapçığı ile öğrencilerin beğenisini kazanmaktadır. Sayısal kısmında yer alan video çözümleri, öğrencilerin yapamadığı soruları anında öğrenmesini sağlamaktadır. İçerisinde 6 adet deneme bulunmaktadır. 4 adet orta seviye, 1 adet ortanın altı ve 1 adet de ortanın biraz üstü deneme yer almaktadır.
 • TYT - Türkçe Deneme Üç Dört Beş Yayınları: 180 sayfadan oluşan 12’li deneme, içerisinde çeşitli seviyelerden deneme bulunmaktadı Orta seviyenin biraz altı, orta seviye, orta seviyenin biraz üstü ve ileri seviye olmak üzere çeşitli denemeler bulunmaktadır. İçeriğine göre farklı zorlukta Türkçe soruları mevcuttur. Uzun metinli, kısa dil bilgisi soruları, anlam bilgisi ve daha fazlası yer almaktadır.
 • TYT Sosyal Bilimler Simülasyon Denemeleri 15′li 3D Yayınları : Çözümlü 15’li deneme seti, dil ve sözel alandaki öğrencilerin sınava hazırlık sürecini verimli hale getirmektedir.
 • TYT Master 3 Deneme: TYT sınavına hazırlıkta son aşamada zor soruları görerek yetkinlik arttırılabilmektedir. Dil bölümünde olan ve derece hedefleyenler için uygundur.
 • AYT İngilizce Deneme Kitabı: Derece hedefleyen dil öğrencileri ikinci oturumda dil sorularını çözebilmek için alanına uygun deneme kitabı satın almalıdır.

TYT Deneme Kitabı Önerileri Nelerdir?

TYT deneme kitapları 2021 basım kaynaklarıyla öğrencilere son müfredat, ÖSYM uyumlu soru tipleri sunmaktadır. Sorular tamamen ÖSYM ile uyumludur. Hem alan denemesi, hem de genel deneme çözmek sınava hazırlık sürecinizi verimli hale getirmektedir. Hız denemelerini çözerek sınava hazırlanırken zamanı kontrol altına almak kolaylaşmaktadır. Yeterli süre içerisinde deneme çözemeyen, süreyi yetiremeyenler için hız denemeleri bulunmaktadır. Çalışmaları hızlandırmak, sınav öncesinde konu tekrarını gerçekleştirerek hızlı bir şekilde eksikleri tespit etmek için denemeler idealdir. Fasiküllü veya kitapçık şeklinde satışa sunulan deneme kitapları bulunmaktadır. TYT matematik deneme kitapları ve daha pek çok branş denemesini inceleyerek alanınızda yetkin olmak için bol soru çözülmesi gerekmektedir. En çok tercih edilen deneme kitapları aşağıda listelenmiştir:

 • 2021 TYT Türkçe 15 Deneme Sınavı : Video çözümlü 15 adet Türkçe denemesi, öğrencilerin Türkçe bilgisini artırmasını sağlamaktar. Türkçe paragraf ve dil bilgisi konularında sıkıntı yaşayan öğrenciler için önemli bir kaynaktır.
 • TYT AYT Elit Kazananlar Kulübü Karma Deneme : İçerisinde yer alan TYT ve AYT denemeler ile sınava hazırlık süreci verimli hale getirilmektedi Adaylar karma denemeleri çözerek, çözemediğiniz sorular için video çözümlerden yardım almaktadır.
 • TYT AYT Krallar Karması Kazananlar Kulubü Deneme Seti : İçerisinde kolaydan zora doğru sorular bulunan deneme seti, YKS sınavının her iki oturumuna da hazırlanmayı sağlamaktadır.
 • TYT AYT Kazananlar Kulübü Krallar Karması Deneme Set: AYT ve TYT sınavına hazırlanan öğrencilere çeşitli soru tipleri sunan karma set ile sınava en verimli şekilde hazırlanmak mümkündür
 • TYT Denemetre Yeni Nesil 15 Matematik Denemesi: Alan denemesi çözmek, alana dair bilginin artırmanıza yardımcı olmaktadı Alana giren soruları çözerek konu eksiğin anında tespit edilmektedir. TYT deneme kitapları 2020 ve 2021 basım kitap seçeneklerine sahiptir. Yeni nesil güncellenmiş baskısı yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır.
 • Tonguç Kampüs 2020 TYT Ayna Denemeleri: 4 adet denemeden oluşan set, içerisinde yüksek düzeyde sorular bulundurmaktadır. Çalışmaların yoğunlaştırdığı dönemde sınav eksiklerini tamamlamak için deneme çözmek uygun olmaktadır. Deneme koçluğunda çekilen videolar da izlenerek çözümlere kısa sürede erişilebilmektedir.

Branş Denemesi Tavsiyeleri Nelerdir?

Branş denemeleri hem TYT hem de AYT sınavları için önemlidir. TYT sınavında yoruma dayalı soruları çözmek için branş denemeleriyle ilerlemek gerekmektedir. Tüm derslerin yer aldığı denemeleri çözerken vakit kaybedilebilmektedir. Alanda eksik olunan konuları öğrenmek için branş denemelerini ideal olabilmektedir. Branş denemesi için bazı örnekler şöyledir:

 • Konsantrasyon Branş Denemeleri TYT Matematik 10x40
 • TYT Biyoloji Denemeleri 40x6
 • TYT Fen Bilimleri Branş Denemeleri 25x20
 • TYT Hız ve Renk Fen Bilimleri Denemeleri 30x20
 • Kimya Denemeleri TYT
 • Matematik TYT 12’li Deneme
 • TYT Türkçe 10x40 Tamamı çözümlü Türkçe Deneme
 • TYTAYT Kimya Denemeler
 • TYT Fizik Denemesi
 • TYT Sosyal Bilimler Tekrar Ettiren Deneme
 • TYT Sosyal Konsantrasyon Branş Denemesi YKS TYT 30x13 Dil Bilgisi Deneme Serisi
 • TYT Felsefe 40 Deneme
 • 10 TYT Türkçe Deneme
 • TYT Matematik Denemeleri 15’li 1.Oturum
Daha fazla bilgi