500,00 TL
325,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
175,00 TL
Türküler Ayaz’da Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar Kuram ve Tarihçe Kitapları
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 9786253730420
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2024
Murat Erol
Murat Erol
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Türküler Ayaz’da Kısa Özet

  Bağlama, bu coğrafyada yaşamış insanların duygu ve düşüncelerini dile getirmek için yüzyıllardır kullandığı bir müzik aleti (iletişim aracı) olmuştur.
  Türk halk müziğinde yaygın olarak kullanılan telli ve tezeneli bu alet farklı şekilde, farklı boyutlarda, farklı kullanım tarzlarıyla yine yüzyıllardır değişime uğramıştır. Zaman içerisinde bağlama eğitimi veren okullar, kurslar, halk eğitim merkezleri, icra heyetleri kurulmuş ve yüz yüze eğitim yoluyla kazanılan yeni icracılar bağlamanın sesine, rengine yeni motifler katarak insanların kulaklarında yer etmeye çalışmışlardır.
  Bu kültürel miras günümüze kadar birçok farklı metot ve farklı eğitim modelleri kullanılarak elden ele, dilden dile taşınmıştır. Günümüzde gelişen teknoloji bağlama eğitiminde geleneksel yüz yüze eğitim zorunluluğunun yerine yepyeni imkanlar yaratmıştır. Bağlama dersleri artık fizikî olarak birebir işlenilmesinden ziyade tek taraflı yani metotlar yardımı ile de işlenilmeye başlanmıştır.
  Teknolojik imkanlar ve metot kitapları zaman sorunu olanlara ve öğreticiye ulaşmak konusunda çeşitli zorluklar yaşayanlara kolaylık sağlamaktadır. İnternet üzerinden ulaşılan sosyal ağların varlığı da eğitim ve icra sahalarının genişlemesine yardımcı olmuştur.
  Biz de Ayaz Müzik olarak Youtube video paylaşım sitesi üzerinden sekiz yıldır bağlama eğitimi üzerine düzenli bir şekilde içerikler paylaşmaktayız. Bu bağlama metot kitabı piyasada var olan diğer metot kitaplarından farklı olarak içerisinde yer alan tüm türkü notalarını videolu olarak barındırır. Artık türküleri çalarken bilinçli bir şekilde yani başta usûl kavramını nota okumasını ardından bağlama üzerinde tam olarak icrasının nasıl olduğunu görsel olarak da işleyip anlayabileceksiniz. Bu kitap bağlamaya yeni başlamış kişiler için bir senelik eğitim ihtiyacını karşılayacak düzeyde hazırlanmıştır.
  Youtube sayfamızda yayınlanmaya devam eden videolar sayesinde kişi kendini geliştirmeye devam edebilecektir.
  Birbirini tamamlayacak şekilde düzenlediğimiz videolarımız ve metot kitabımız yukarıda da belirttiğimiz üzere kişinin çok az olan vaktini ve kısıtlı imkanlarını değerlendirmek amacıyla yapılmış olup, engel taşıyan, tam olarak bu işe vakit ayıramayan, eğitimi fizikî olarak gidip alamayan insanlara yönelik olarak hazırlanmıştır. Sonuç olarak oluşturduğumuz bu kitap kültürel mirasın, değerlerin korunup gelecek kuşaklara aktarılması için tasarlanmıştır.
  MURAT EROL

 • 1. Hamur

Türküler Ayaz’da Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.