sadsad x
asdasd
29,00 TL
17,98 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
11,02 TL
Türklüğün Yeni Ülküsü Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786057620323
Kapak: Ciltsiz
A. Akif Poroy
A. Akif Poroy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türklüğün Yeni Ülküsü Kısa Özet

  Coğrafi olarak Orta Asya denen Türkistan’daki Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’ın, Sovyetlerin çökmesi sonucu özgürlüğüne kavuşması sonrasında Türklüğün ve Türkçülüğün yeniden tanımlanması gerekmiştir. Geçmişte düşman kazanmaktan başka bir işe yaramamış olan hamasi söylemler yerine Türkçülük çalışmalarının dostluk, kardeşlik, barış için, akılcı açıdan bakarak akılcılıkla yürütülmesi gerektiği vurgulanmış.

  *Türklüğün Yeni Ülküsü* olan,

  1. Amaç: 7 bağımsız Türk Cumhuriyetinin *Ortak Pazar* kurması,

  2. Amaç: Bu yolla bir *Türk Birliği* kurulması, görüşü, yalın bir Türkçe ile kısa ve öz olarak Türk okuyucusuna sunulmuş.

  Dr. A. Akif Poroy bu kitabında yeni bir anlayışla Türklüğün ve Türkçülüğün, Avrasya’da yaşayan tüm Türklerin gelecekteki hedeflerini işaret etmeye çalışmış. Soyut şekillenmemiş fikirler yerine somut öneriler sunulmuş. Neyin, nasıl, hangi yöntemlerle yapılabileceği konusunda ayrıntılı öneriler, örnekler ve yeni fikirler verilmiş. *Türklüğün Yeni Ülküsü* çerçevesinde kendi dijital teknolojimiz, yapay zekâ, robot ve nano teknolojisi ve uzay teknolojisinin, kendi dijital paramızın ve yenilenebilir enerjinin önemi vurgulanmış.

  Bu çalışmada yeni fikirler gerçekçi açıdan ve günümüzün dünya siyasi ortamı çerçevesinde akılcılıkla değerlendirilip, Türk dünyasına yeni ufuklar açılmış. Bu yeni hedefler Türk dünyasına refah, huzur ve barış getirecek, çok kısa zamanda gerçekleşebilecek hedeflerdir.

Türklüğün Yeni Ülküsü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.