100,00 TL
77,00 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
23,00 TL
Türklerin Gerçek Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 608
ISBN: 9786057941978
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
Arif Cengiz Erman
Arif Cengiz Erman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Türklerin Gerçek Tarihi Kısa Özet

  Batılı tarihçiler tarafından Türklere dikte ettirilen tez, *Türklerin geçmişte göçebe bir halk oldukları ve uygarlığı Avrupalılardan öğrendikleri* biçimindedir. Oysa bu tarihin üstü biraz kazılınca, altından bambaşka bir tarih ortaya çıkmaktadır.

  Irkçılık tehlikeli ve zararlı bir hastalıktır, halklar arasına düşmanlık sokar. Uzun yıllar Batı Avrupa`da yaşamış biri olarak Türklere yapılan ırkçılığı, ayrımcılığı, haksızlığı çok iyi bilirim. Bu davranış bozukluğu, Batılıların kendilerine özgü olan bir toplumsal sorunudur ve bu sorunu yalnızca kendileri çözebilir.

  Ancak bu önyargıların bilime de taşınması ve Türklere karşı bilim adına ırkçılık yapılması kesinlikle kabul edilemez. Kimi Avrupalı tarihçilerin Türk tarihi üzerine yazarken, tarih hırsızlığı yapmalarının dışındaki tavırları, Türkleri küçümseyici ve ırkçı bir tavırdır. Bu açıdan Türklere yapılan bu tarihi haksızlığın giderilmesi gerekir. Umarım bu kitap, bu haksızlığın giderilmesine bir katkı olur.

  Bu kitap, adından da anlaşılacağı gibi bir tarih kitabı değil, bir tarih tezidir. Tarihçi, tarihi betimler. Eğer iyi bir tarihçiyse, buna kendi çıkarımlarını da ekler. İktisat tarihçisi ise, bu disiplin gereği analiz-sentez yöntemiyle *bilinen* tarihi sorgular. Bu açıdan bu kitap, Türkleri Tarihten çıkarmaya çalışan Batılı tarihçilerin yazmış olduğu Türk düşmanı *resmi tarihi* sorgulamaktadır.

 • 2. Hamur

Türklerin Gerçek Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.