sadsad x
asdasd

Türkiye'nin Sıhhi İçtima'i Coğrafyası Niğde Sancağı

Kömen Yayınları
32,00
25,60
%20 indirim
Türkiye'nin Sıhhi İçtima'i Coğrafyası Niğde Sancağı Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 284
ISBN: 9786055184605
Boyut: 16 x 0
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Hayri
Mehmet Hayri
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Türkiye'nin Sıhhi İçtima'i Coğrafyası Niğde Sancağı Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye'nin Sıhhi İçtima'i Coğrafyası Niğde Sancağı Kısa Özet

    1922-1932 yılları arasında Türkiye’nin Sıhhi-i İçtimai Coğrafyası adıyla bir 18 kitaplık dizi yayınlanmıştır. Dönemin Sıhhiye ve Muavenet-i İçtimaiyye Vekili Doktor Rıza Nur; *Sıhhiye müdürlerinin gönderdikleri sıhhiye-i içtimai coğrafyalardan iller arasında Niğde nüshasının da bulunduğunu, Sinop nüshasının birinci derecede olduğunu ilk cüzün mukaddemesinde yazmıştık. Sinop nüshası yazılırken Niğde’den ikinci defa gelen bu nüsha Sinop’unki de dâhil olduğu halde hepsinin fevkinde bir kıymeti haizdir* sözleri ile bu çalışmaların en mükemmel örneğinin Niğde nüshası olduğunu belirtmektedir.

    Türkiye’nin Sıhhi İçtima’i Coğrafyası Niğde Sancağı isimli çalışma dönemin Niğde Sıhhiye müdürü Dr. Mehmet Hayri (Sagın) (1886-1948) tarafından hazırlanmıştır. Altı bölümden oluşan ve bu eser 207 sayfadan ibarettir. Ankara Öğüt matbaasında 1922 senesinde basılmıştır.

    Eserde Niğde Merkez, Bor, Ürgüp, Nevşehir ile Ulukışla kazalarına ait fiziki, sosyal ve kültürel bakımdan çoğu yazarın kendi gözlemlerine dayanan önemli bilgiler bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.