sadsad x
asdasd

Türkiye’de Reklam Tarihi Gelişimi ve Televizyon Reklam Araştırmaları

Hiperlink Yayınları
35,00 TL
28,35 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
6,65 TL
Türkiye’de Reklam Tarihi Gelişimi ve Televizyon Reklam Araştırmaları Hakkında Bilgiler
Türü: İletişim Medya Kitapları
Sayfa Sayısı: 292
ISBN: 9786052137321
Kapak: Ciltsiz
Serdal Işıktaş
Serdal Işıktaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türkiye’de Reklam Tarihi Gelişimi ve Televizyon Reklam Araştırmaları Kısa Özet

  Bu kitapta; televizyon reklam tarihinin süreç ve aşamaları ele alınmıştır. Televizyon reklam tarihi sürecinde ürün veya hizmetlerin marka değerinin tüketici algısı üzerinde gelişen değişimlerin durum analizini saptayabilmek ve bu analizlerin karşılaşmasında üretici ve tüketicinin iletişimini sağlayan reklamların tarihsel süreç içerisinde nasıl bir marka değeri oluşum süreci taşıdıklarını tespit etmektir.

  Teknolojik gelişmeler ile birlikte firmalar arasında rekabetin hızla arttığı günümüzde birçok sektörde büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Tüketicilere birçok ürünle ilgili çok çeşitli alternatifler sunulmaya başlanmıştır. Böyle bir ortamda firmalar için ayakta kalabilmenin en önemli yollarından biri, ürüne karşı marka bağımlılığı yaratmaktır. Tüketiciler satın alma karar sürecinde birçok faktörden etkilenmektedirler.

  Reklamda bu faktörlerden birisidir. Reklam verenler reklam yayınlandıktan sonra ne kadar etkili olduğunu, ne kadar dikkat çektiğini öğrenmek isterler. Reklamlarının satışları arttırmanın yanında markaya karşı olumlu bir ilginin oluşması, markanın değerinin daha da güçlenmesi de reklam verenlerin istekleridir. Reklamlar farklılıkları ve işlevsel çeşitlilikleriyle üretici ve tüketici arasında güçlü bir satın alma davranış becerisi kazandırmaktadır.

  Reklamların çoklu artışıyla üretici ve tüketici iletişimini oluşturan tüketicilerin reklam pazarlamaları üstündeki tüketici algılarını inceleyebilme ve değerlendirebilmek bakımından bu araştırma önem arz etmektedir. Dolayısıyla; Bu kitapta ele alınan araştırmada, Türkiye’de yer alan 1972-2017 yılları içerisinde *Türkiye İş Bankası, Ülker, Arçelik* markalarının belirli yılların da belirli reklamlarında yer alan ürün ve hizmetine yer verilen televizyon reklamları incelenmiştir.

Türkiye’de Reklam Tarihi Gelişimi ve Televizyon Reklam Araştırmaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.