Türkiye’de İşçi Konfederasyonlarının Eğitim Faaliyeti

Nota Bene Yayınları

Hakkı Atıl

85,00 TL
65,45 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
19,55 TL
Türkiye’de İşçi Konfederasyonlarının Eğitim Faaliyeti Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786059679497
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Hakkı Atıl
Hakkı Atıl
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Türkiye’de İşçi Konfederasyonlarının Eğitim Faaliyeti Kısa Özet

    Kitap işçi konfederasyonlarının kuruluş dönemlerinden başlayarak 90`lı yılların ortalarına kadarki eğitim faaliyetlerini kapsamaktadır.

    Çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; eğitimin tarihsel gelişimi, liberalizm ve marksizmin eğitim anlayışı, eğitimin ekonomik ve toplumsal işlevi, bilimsel teknolojik değişimlerin üretim sürecine ve eğitime etkileri, Türkiye’de işgücünün eğitim durumu, iş yasaları, sendikalar yasasında eğitimin ele alınışı incelenmiştir. İkinci bölümde TÜRK-İŞ, Üçüncü bölümde DİSK, Dördüncü bölümde HAK-İŞ ele alınmıştır. Konfederasyonların eğitim çalışmaları kendi özgün koşulları da göz önüne alınarak dönemsel olarak değerlendirilmiştir. Sonuç kısmında ise bir değerlendirme yapılmıştır.

    Konfederasyonların Eğitim çalışmalarına yönelik çalışmaları incelenirken çalışma raporlarında görülmeyen pek çok ayrıntı sendika içi yazışma, broşür vb. dökümanlara ulaşılarak eğitim alanında konfederasyonların oluşturdukları profil çıkarılmaya çalışılmıştır. Çalışmada pek çok ayrıntı işlenmiş, ayrıntılar eklerle düzenlenerek kalıcı hale getirilmesi ve emek dünyasının oluşturduğu bu alandaki tarihsel birikime katkı yapmak hedeflenmiştir.

  • 2. Hamur

Türkiye’de İşçi Konfederasyonlarının Eğitim Faaliyeti Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.