Türkiyede Cumhuriyet Dönemi Kültür ve Müzik Politikaları 1923-2000

Sonçağ Yayınları

Salih Akkaş

157,00 TL
130,31 TL
%17 indirim
Kazancınız
:
26,69 TL
Türkiyede Cumhuriyet Dönemi Kültür ve Müzik Politikaları 1923-2000 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar Kuram ve Tarihçe Kitapları
Sayfa Sayısı: 394
ISBN: 9786055230760
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Salih Akkaş
Salih Akkaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Türkiyede Cumhuriyet Dönemi Kültür ve Müzik Politikaları 1923-2000 Kısa Özet

  Türkiye büyük bir medeniyetin ve kültürün temsilcisi ve uzantısıdır. Bu bağlamda Türkiye, çok köklü tarihsel ve kültürel temelleri, kıtalar arası ve küresel boyutları olan çok yönlü bir "Sanat Ülkesi" niteliği taşımakta ve bu niteliği ile Dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle kültürümüz ve coğrafyamız bizlerin avantajı olduğu kadar dünya kültürünün de bir şansıdır.

  Bugün Türk toplumunun sanat alanındaki kadrolarının önemli bir kısmı kültürde ve sanatta Batılılaşma ve modernleşme ayrımını yapacak bir düzeye gelmiştir. Ayrıca modern toplumun kurucu kadrosunu oluşturan kadrolara da sahiptir. Bu kadrolar, hem dünya kültür ve sanatını tanımaktadırlar, hem tanıdıkları dünya ile aynı bilgileri paylaşmaktadırlar, hem de kendilerine güvenmektedirler.

  Bu nedenle Türk toplumu bugüne kadar sahip olmadığı kültür ve sanatla ilgili entelektüel ve kendini yenileyen bir anlayışa ve kadrolara bugün sahiptir ve bunların varlığı başlı başına önemli bir modernleşme potansiyelidir. Bu bağlamda, Küresel Dünyada egemen kültür ve sanat içinde var olmak, yaşadığımız coğrafyada daha etkin olmak ve gelişmiş ülkelerle rekabet edebilmemiz için yapılması gereken şey Türkiyenin ihtiyacı olan ve Türkiyeyi uluslararası platformlarda temsil edebilecek nitelikli sanat uzmanları ve tasarımcıları yetiştirmek ve kültür ve satanımıza özgü modeller geliştirmektedir.

  - Prof. Dr. Salih Akkaş

 • 2. Hamur

Türkiyede Cumhuriyet Dönemi Kültür ve Müzik Politikaları 1923-2000 Hakkında Yorumlar