Türkiye’de Basın Özgürlüğü

Seta Yayınları

Fahrettin Altun

35,00 TL
25,20 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
9,80 TL
Türkiye’de Basın Özgürlüğü Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786054023721
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Fahrettin Altun
Fahrettin Altun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Türkiye’de Basın Özgürlüğü Kısa Özet

    Türkiye’de basın özgürlüğünü gündeme getiren uluslararası ve yerel aktörler meseleyi derinlikli bir perspektifle ele almayıp, daha çekici ve sıcak bir alan olan güncel siyasi tartışmalara hapsetmektedirler. Oysa Türkiye’de basın özgürlüğünün önündeki en büyük engeller siyasi iradeden değil siyaset dışı iktidar alanlarından kaynaklanmaktadır. Tabloyu daha vahim hale getiren bir etken ise siyasi irade dışındaki iktidar organlarından kaynaklanan basın özgürlüğü ihlallerinin sinik ve karşı koyulması zor bir yapıda olmasıdır.

    Bu kitap, Türkiye’de basın özgürlüğü tartışmalarını yeni bir bağlama taşımak, basın özgürlüğünü siyasi amaçlar için araçsallaştıran yüzeysel fakat yaygın tutuma alternatif sunmak, buna karşılık Türkiye’de basın özgürlüğü önündeki yapısal problemleri resmetmek ve günümüzde basına yönelik kısıtlamaların hangi alanlarda yoğunlaştığını ve hangi iktidar organlarınca yürütüldüğünü göstermek amacını taşımaktadır.

    Çalışmanın en önemli hedefi kamuoyunun aydınlanması adına basın faaliyetinde bulunan gazetecilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek, ne tür bir baskı ile karşı karşıya kaldıklarını ortaya koymak ve basın özgürlüğünün korunabilmesi adına gelecek için yol gösterici olmaktır. Bu çalışmanın çerçevesi, basın özgürlüğü konusundaki teorik kaynaklardan, resmi verilerden, önde gelen gazetecilerle yapılan derinlemesine mülakatlardan ve konuyla ilgili olarak kaleme alınan uluslararası raporlardan hareketle çizilmiştir.

  • 2. Hamur

Türkiye’de Basın Özgürlüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.