sadsad x
asdasd

Türkiye’de Asker, Toplum ve Siyaset

Beyoğlu Kitabevi

Hakan Şahin

54,00 TL
43,74 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
10,26 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Türkiye’de Asker, Toplum ve Siyaset Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İnsan Ve Toplum Kitapları
Sayfa Sayısı: 436
ISBN: 9786057468260
Çıkış Tarihi: 29.07.2021
Kapak: Ciltsiz
Hakan Şahin
Hakan Şahin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye’de Asker, Toplum ve Siyaset Kısa Özet

    Hakan Şahin’in Tanzimat döneminden başlayıp 2010’lara uzanan ve erden mareşale her rütbeden 132 askerin kaleme aldığı 163 hatırat, günlük, defter ve otobiyografiden yola çıkarak yaptığı bu çalışma, modern Türk ordusunun son 150 yıldaki geçmişine ayna tutuyor ve çok kapsamlı bir zihniyet analizi yapıyor.

    Türkiye’de Asker, Toplum, Siyaset’in incelediği kaynakların en eski tarihlisi 1839 doğumlu Gazi Ahmet Muhtar Paşa’ya, en yenisi ise 1974 doğumlu asteğmen Selahattin Yusuf’a ait. 50 bin sayfayı aşan bir malzemenin çözümlenip ilk defa yorumlandığı bu çalışma, yazarlarının yaşamöykülerini ve dönemlerinin siyasi-toplumsal atmosferini de dikkate alarak askerî sosyoloji alanına devasa bir panoramik bakış sunuyor.

    Prof. Dr. Ümit Cizre’nin sunuş yazısında ifade ettiği gibi, Türkiye’de Asker, Toplum, Siyaset: Askerlerin Yaşam Anlatıları Üzerinden Bir Okuma, Türk modernleşmesinin en önemli aktörlerinden biri olan askerin kendisine, topluma, siyasete bakış açısını anlamak, anlamlandırmak ve açıklamak adına muazzam bir emeğin ürünü…

Türkiye’de Asker, Toplum ve Siyaset Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.