sadsad x
asdasd

Türkiye Turizm Coğrafyası ve Dünya Kültürel Mirası

Detay Yayıncılık - Akademik Kitaplar

Fazıl Şenol

25,00 TL
24,75 TL
%1 indirim
Kazancınız
:
0,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Türkiye Turizm Coğrafyası ve Dünya Kültürel Mirası Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 343
ISBN: 9789944223294
Kapak: Ciltsiz
Fazıl Şenol
Fazıl Şenol
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye Turizm Coğrafyası ve Dünya Kültürel Mirası Kısa Özet

    Bu çalışmada, bugüne kadar ortaya konulan "Türkiye Turizm Coğrafyası" konulu çalışmalardan farklı olarak "Dünya Kültürel Mirası" başlığı altında dünyanın farklı coğrafyalarında bulunan ve tüm insanlığın ortak değerleri olarak kabul edilen sanat harikalarına yer verilmiş ve turizm öğrencilerimizin bunlardan da haberdar olmaları sağlanmıştır.

    "Türkiye Turizm Coğrafyası ve Dünya Kültürel Mirası" adı altındaki bu çalışmayla doğal, tarihi ve kültürel zenginlikler bakımından son derece zengin olan ülkemizin turizm değerlerinin ve dünyadaki insanlığın kültürel mirası olarak görülen sanat harikalarının tanıtılması ve bu değerlerin sevdirilmesi amaçlanmaktadır. Bu nedenle, kitap hazırlanırken öğrencilerini ayrıntılarda boğmak yerine, onları yöresel ve güncel önceliklerle buluşturmak amaçlanmıştır.

    Bunun için ise verilmek istenilen öncelikli bilgiler belirgin (koyu-italik-tırnak içerisi v.s) hale getirilmiştir. Yine elverdiğince önemli turizm kaynaklarının resimlerine de yer verilerek bilgiler görsel olarak desteklenmiştir. Çünkü bir Çin atasözünün de ifade ettiği gibi. "Bir resim, bin kelimeden daha çok şey anlatır". Yine üçüncü baskıda, birinci baskıda sadece gidilen yerlerde ziyaretçisine rehber olsun düşüncesiyle görülebilecek diğer yerler başlığı altında verilen bilgiler çıkarılarak öğrencilerin almasını istediğimiz bilgilere yer verilmiştir.

Türkiye Turizm Coğrafyası ve Dünya Kültürel Mirası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.