sadsad x
asdasd

Türkiye Tarihinde Bir Sonbahar

Çıra Yayınları

Adil Akkoyunlu

30,00 TL
19,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
10,50 TL
Türkiye Tarihinde Bir Sonbahar Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 207
ISBN: 9786052152270
Kapak: Ciltsiz
Adil Akkoyunlu
Adil Akkoyunlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türkiye Tarihinde Bir Sonbahar Kısa Özet

  Eylül, 1980… Saat: 03.00

  Şiddetli bir depremle bütün Türkiye sarsıldı.

  Alabora oldu ülke. Kimileri öldü, kimileri yaralandı, kimileri sakat kaldı. Psikolojik rahatsızlık geçirdi kimileri. Bazısı işini kaybetti. Nice ocaklar söndü, yuvalar yıkıldı.

  Sosyal, siyasi, ekonomik yapı enkaza döndü. Devlet, beyin travması geçirdi. Ülkenin başında bulunanların haksız, acımasız ve keyfi yönetimleriyle herkes tedirgindi. Canından ve malından emin değildi kimse.

  Memleket karanlığa gömüldü. İnsanlar önünü göremiyordu. İşsizler çoğaldı. Temel ihtiyaç malları bile bulunmuyordu. Karaborsa oldu her şey. Halk yoksullaştı. Hırsızlıklar, haksızlıklar, ahlaksızlıklar, içki ve uyuşturucu kullanımı arttı bu siyasi depremden sonra. Maddi ve manevi her şey çöktü.

  12 Eylül, bir milattı. Yeni bir nesil yetiştirdi darbe. Bireyselleşti insanlar. Bencilleşti. Korkaklaştı. Riyakârlaştı. Gayesizleşti. Menfaat kavgası derdine düştü. Davasını, idealini, ülküsünü, misyonunu yitirdi. Kişiliğini, kimliğini yitirdi çokları. Toplum, korkunç bir depresyon geçirdi. Kâbus çöktü ülkenin üzerine. Yozlaştı ülke insanları.

Türkiye Tarihinde Bir Sonbahar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.