sadsad x
asdasd
48,00 TL
33,60 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
14,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Türkiye Sosyalist Solu Kitabı 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Politik Akım ve Hareket Kitapları
Sayfa Sayısı: 602
ISBN: 9786054412990
Kapak: Ciltsiz
Emir Ali Türkmen
Emir Ali Türkmen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türkiye Sosyalist Solu Kitabı 1 Kısa Özet

    Bu derlemeyi yapmaktaki amacımız Türkiye sosyalist hareketinin yaklaşık yarım yüzyıllık dönemine ait düşünce geleneğini bir bütünsellik içerisinde yeni kuşak okurla buluşturmaktır. Kitap, bu topraklardaki sosyalist sol geleneğin ana akımlarının oluşmasında etkili olmuş ve 1924’ten 1974’e uzanan tarihsel kesit içerisinde üretilmiş metinleri içermektedir. Mustafa Suphi‘den İbrahim Kaypakkaya‘ya, Şefik Hüsnü‘den Mahir Çayan‘a, Behice Boran‘dan Hüseyin İnan‘a uzanan tarihsel çizgide düşünce ve eylem üzerinden kendisini yeniden kuran kuşakların bıraktığı teorik mirası oluşturan bu *temsili* metinler, Türkiye’de sosyalist düşüncenin tarihsel serüveni içinde ortaya çıkan eğilimlerin dayanağı olan temel tez ve argümanları kapsaması açısından önem taşımaktadır.
    Bu kitap, Türkiye’nin sosyalist düşünce ve eylem insanlarının siyasal düşünce ve mücadele tarihimizde iz bırakmış teorik-politik metinlerini bir araya getirirken, bizi yalnızca sosyalist mücadelenin bir teorik muhasebesine davet etmiş olmakla kalmıyor, bu muhasebenin her şeyden önce sosyalist siyasal düşünüşün bilgisini birincil kaynaklardan edinerek gerçekleştirmenin öneminin de altını çiziyor.

    Türkiye`deki sosyalist düşüncenin ve sosyalist siyasal akımların farklı hatlarda oluşmasına kuramsal açıdan kaynaklık eden metinlerin bir arada olmasının hangi tartışmaların eskidiği, hangilerininse güncelliğini ve yakıcılığını koruduğu konusunda okura bir fikir vermesini umuyoruz.

Türkiye Sosyalist Solu Kitabı 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.