Türkiye Koridorunda Yasadışı Göçmenler

Karınca Yayınları

Bülent Çiçekli

35,00 TL
26,60 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
8,40 TL
Türkiye Koridorunda Yasadışı Göçmenler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 183
ISBN: 9786055828622
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
Bülent Çiçekli
Bülent Çiçekli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Türkiye Koridorunda Yasadışı Göçmenler Kısa Özet

  Sınırı geçerken soğuktan donarak ya da denizde boğularak hayatlarını kaybeden, karada ya da denizde günlerce, hatta aylarca yol giderek amaçladığı cennete kavuşmayı umut eden, ancak pek çoğu açısından hüsranla sonuçlanan yasadışı göç macerası çeşitli boyutlarıyla incelenmeye, irdelenmeyeve açıklanmaya değer bir olgudur.

  Kimdir bu göçerler? Neden insanlar evlerini terk edip, bilmedikleri limanlara yelken açmaktadırlar? Bilmedikleri bu dünyalara onları götüren nedir? Gittikleri yerlerde onları ne gibi tehditler ya da sürprizler beklemektedir? Beklentilerin şekillendirdiği yaşam süreçlerinde, beklenenlerin karşılığı bulunabilmekte midir?

  Bu çalışma, merak ettiğimiz yukarıdaki sorulara bilimsel cevaplar arayarak geçirdiğimiz iki yılı aşkın bir sürecin sonunda ortaya çıktı. Türkiye gibi önemli yolların kavşağında olan bir ülkenin, yirmi yıla yakın bir zamandır meşgul olduğu yasal olmayan göç sorununu anlamaya ve meraklılarına anlatmaya çalıştık.

  Hukuki, sosyal, ekonomik, politik, idari ve insani boyutlarıyla pek çok açıdan incelenmeye değer bu konuya daha çok sosyolojik bir bakışla yaklaşıp, konunun temel aktörleri olan göçmenlerin kişisel özelliklerini, beklentilerini, toplum içindeki yaşam tarzlarını ve farklı toplumsal gruplarla olan ilişkilerini inceledik.

  Dileğimiz, her geçen yıl dünyanın çeşitli yerlerinde, göç yollarında hayatlarını kaybeden, farklı şekillerde mağduriyetler yaşayan insanların sosyal sorunlarına çareler bulunması, göçün daha düzenlenebilir hale gelmesi ve bu yolla mağduriyetlerin de en aza indirgenmesidir.

 • 2. Hamur

Türkiye Koridorunda Yasadışı Göçmenler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.