sadsad x
asdasd

Türkiye Kentleşmesinin Toplumsal Arkeolojisi

Ayrıntı Yayınları
32,00 TL
24,64 TL
%23 indirim
Türkiye Kentleşmesinin Toplumsal Arkeolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9789755399386
Kapak: Ciltsiz
Erbatur Çavuşoğlu
Erbatur Çavuşoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türkiye Kentleşmesinin Toplumsal Arkeolojisi Kısa Özet

  Türkiye kentlerinde yaşadığımız kentsellik ne yazık ki bizlere mutlu, huzurlu bir gündelik hayat sunmuyor. Kuşkusuz bu durum  sadece mekânları düzenleme işindeki yetersizliklerimizle açıklanamaz.

  Kentli kimliğimizin birer parçası olan etnik aidiyetimizin, inançsal tercihimizin, toplumsal cinsiyetimizin ve sınıfsal konumumuzun, yaşadığımız gündelik pratiklerin önemli bir parçası olduğunu varsayarsak bu ilişkilerin kentte nasıl deneyimlenip yeniden üretildiği üzerine düşünmeye değer. 

  Türkiye Kentleşmesinin Toplumsal Arkeolojisi adlı bu kitap tahakküm ilişkisine dönüşmüş toplumsal çelişkileri mekân perspektifinden okurken, analizini Cumhuriyet Tarihi boyunca farklı dönemlere taşıyor ve samimi bir yüzleşme çağrısı yapıyor. 

  Yazar diğer toplumbilim çalışmalarından farklı olarak mekânı merkezi bir konuma oturtuyor. Toplumsal ilişkilerdeki tahakküm ve hiyerarşiyi Gramscici bir perspektiften anlamaya çalışırken mekân basit bir fon ya da dekor değil, bizzat bu ilişkilerin üretilmesinin yaratıcı bir aracı ve aktörü olarak resmediliyor.

  Türkiye kentlerini ve kentleşmesini farklı bir tarihsel politik pencereden düşünmek isteyenlere...

Türkiye Kentleşmesinin Toplumsal Arkeolojisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.