Türk Vergi Sisteminde Mükellef Hakları

Nobel Bilimsel Eserler

Ceyda Kükrer

161,00 TL
132,02 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
28,98 TL
Türk Vergi Sisteminde Mükellef Hakları Hakkında Bilgiler
Türü: Kanun ve Uygulama Kitapları
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786059663212
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
Ceyda Kükrer
Ceyda Kükrer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Türk Vergi Sisteminde Mükellef Hakları Kısa Özet

  Günümüzde küreselleşme ve teknolojik gelişmelere bağlı olarak birçok ülkede mükellef hakları konusunda yeni bir süreç başlamıştır. Bu doğrultuda Türkiye’de de mükellef kakları konusu, Gelir İdaresi Başkanlığının Mükellef Hakları Bildirgesi’ni yayımlamasından bu yana hızlı bir gelişim içinde olmuştur. Vergi mevzuatlarında mükellef hakları konusunda yeni düzenlemeler yapılmış, bu konuda yönetmelik, genel tebliğ, yönergeler yayımlanmıştır. Türkiye’de, mükellef hakları yeni bir alan olmasına rağmen bu alanda çok değerli çalışmalar yapılmaya başlanmıştır.

  Bu çalışmada Türk Vergi Sisteminde Mükellef Hakları; başta vergi mevzuatında yapılan değişiklikler olmak üzere, bu konuda yayımlanan yönetmelik, genel tebliğ, genelge, Danıştay ve mahkeme kararları dikkate alınarak ele alınmıştır. Mükellef haklarına ilişkin bilgiler; kavramlar, önem kazanmasındaki nedenler, kaynaklar ve sınıflandırma kitapta yer almaktadır.

  Ayrıca kitapta; vergi kanunlarında mükellef hakları; vergi kanunlarında mükellef tercihlerine bırakılan mükellef hakları; vergi kanunları ile mükellefe yüklenen  ödevlerden doğan mükellef hakları ve vergi idaresinin idari işlemlerinden doğan mükellef hakları konusunda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

  Kitap; mükelleflere, kamu kurumundaki ilgili personele ve akademik araştırma yapan kişilere de yararlı olacak şekilde hazırlanmıştır.

 • 2. Hamur

Türk Vergi Sisteminde Mükellef Hakları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.