sadsad x
asdasd

Türk Sosyolojisinin Ana Sorunları

Doğu Kitabevi

Baykan Sezer

84,00 TL
58,80 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
25,20 TL
Türk Sosyolojisinin Ana Sorunları Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786059588133
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Baykan Sezer
Baykan Sezer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türk Sosyolojisinin Ana Sorunları Kısa Özet

    Türkiye`de önceleri çeşitli konularda Avrupa`nın değişik ülkeleriyle işbirliği imkanlarını aramak biçiminde başlayan Batıcılaşma akımı, kısa süre içinde bizlerin de Batılılar gibi düşünmemiz ve yaşamamızla ancak imparatorluğun kurtarılabileceği görüş ve inancına dönüşmüştür. Bunun sonucu Batı düşünce öğe ve dalları Türkiye`ye ithal edilmeye başlanmıştır. Bu arada sosyoloji de yurdumuza girmiştir.

    Türkiye`de sosyoloji, sorunlarını ortaya koyarken, aynı zamanda kendi gelenek ve yöntemlerini de kurmak zorundadır. Ancak o zaman gerçekten Türk toplumuna ışık tutabilir. Yöntem, gerçeklerin anlaşılması amacıyla izlenmesi gerekli yoldan başka bir şey değildir. Karşımıza çıkan sorunlara göre biçimlenecektir. Yöntemin gerçeklere değil de, gerçeklerin yönteme uyacağını sanmak mümkün değildir.

    Türk sosyolojisi, sorunları bütünlükleri içinde ele almak ve böylece olay-arın gerçek anlamlarını su yüzüne çıkarmakla da yükümlüdür. Bu nedenle görevleri arasında yeni açıklayıcı kuramlar geliştirmek de bulunmaktadır. Sosyolojimizin gerçekleştireceği çeşitli bulgular, ancak genel kuramlar aracılığıyla doğru bir yoruma kavuşturulabilecektir.

  • 2. Hamur

Türk Sosyolojisinin Ana Sorunları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.