sadsad x
asdasd

Türk Sanatı'nda Kompozisyon

Yazıgen Yayınevi

İlhan Özkeçeci

70,00 TL
50,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
19,60 TL
Türk Sanatı'nda Kompozisyon Hakkında Bilgiler
Türü: Geleneksel Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9789759826345
Kapak: Ciltsiz
İlhan Özkeçeci
İlhan Özkeçeci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türk Sanatı'nda Kompozisyon Kısa Özet

    Türk sanatı eğitiminde en önemli noktalardan birisi, desen araştırmaları ve kompozisyon oluşumudur. Sanat alanında öğrenciler özgün, klasik tasarımlara ulaşmakta ve özgün kompozisyonlar oluşturmakta ciddi sıkıntı çekmektedir.

    Sanat eğitiminde bu ihtiyaçtan yola çıkarak hazırlanan kitapta sanat tarihimiz boyunca icra edilmiş nadide güzellikteki ince, kaliteli desenler ve kompozisyonlar özenle çizilmiştir. Kompozisyonların bir kısmının orijinal resimleri de birlikte verilmektedir. Dolayısıyla Türk sanatları içerisinde başta tezhip ve çini sanatı olmak üzere; ahşap, kalem işi, cilt, mermer, taş, maden ve hat sanatında yer alan başlıca kompozisyon formlarını içeren bu çalışma sanatla uğraşan herkese çok kapsamlı ve zengin bir doküman ve kaynak olacaktır.

    Sanatkarane tezhip tasarımları, abidevi çini tanzimleri, taş ve mermer eserlerde uygulanmış güçlü kompozisyonlar, insanı kendine hayran bırakan ciltler ve kalem işleri, satır, dairevi istif ve diğer kombinasyonlarıyla muhteşem hat sanatı tasarımlarına dikkat çeken bu çalışma, bize sanat alanında yeni bir panorama sunacaktır.

Türk Sanatı'nda Kompozisyon Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.