sadsad x
asdasd

Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi

Nobel Akademik Yayıncılık
27,00
22,95
%15 indirim
Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 374
ISBN: 9786053203087
Boyut: 17 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ayşen Bakioğlu
Ayşen Bakioğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi Kısa Özet

  Eğitim yönetimi, toplumun hemen hemen her kesimini ilgilendirmekte olup bulunduğu toplumdan etkilenmekte ve aynı zamanda toplumu da etkilemektedir. Günümüzde yaşanan hızlı değişimler, eğitimi ve eğitim örgütlerini de değişmeye zorlamaktadır. Bu durum, eğitim yönetiminin de değişimlere ayak uyduracak bir yapıda olmasını gerektirmektedir. Gerek toplumun gerekse bireyin eğitim ihtiyacını ve talebini karşılamak için eğitim örgütlerinin çağdaş yönetim yaklaşımları ve bilimsel bilgiler ışığında yönetilmesi önemlidir. Bu kitapta eğitim yöneticisi, okul yöneticisi, okul yönetici yardımcısı, zümre başkanı, rehber öğretmen, sınıf ve branş öğretmenlerine okul ve sınıf yönetiminde gereken anlayış, bilgi, beceriler sunularak ülkemiz eğitim sisteminin güncel boyutları irdelenmektedir.

  Kitapta; eğitim yönetiminin teori ve uygulama alanları, eğitim yönetimi modelleri, eğitim yönetiminin temel felsefesi ve değerleri, eğitim yönetiminin politika alanları ve okula dayalı eğitim yönetimi anlayışı hakkında temel kavramlar ve bakış açıları tanıtılmıştır.

  Sürekli öğrenen, araştıran ve inceleyen, daha iyi öğretim gerçekleştirmeyi ve öğrencilerinin daha iyi öğrenmesini amaçlayan eğitim yöneticisi ve öğretmenler, hem Türk eğitim sistemini geliştirmeye ilişkin fikirler üretecek hem de okullarındaki öğrencilerinin yetenek ve ilgilerinin en üst noktasına çıkmalarını sağlayabileceklerdir.

  Bu kitabın; eğitim yöneticisi ve öğretmenlerin kendi gelişim süreçleri üzerine daha derin düşünceler üretmelerine ve profesyonel gelişim ihtiyaçlarına cevap vermelerine katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.