Türk Dış Politikası Yıllığı - 2015

Seta Yayınları

Burhanettin Duran

60,00 TL
43,20 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
16,80 TL
Türk Dış Politikası Yıllığı - 2015 Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 496
ISBN: 9786054023691
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Burhanettin Duran
Burhanettin Duran
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Türk Dış Politikası Yıllığı - 2015 Kısa Özet

    Yıllık çalışmasının temel motivasyonu Türkiye dış politikasını daha iyi anlama noktasında pratiklerin depolandığı bir arşiv ortaya koymaktı. Bu doğrultuda yayınlanan "Türk Dış Politikası Yıllığı" bu sayı ile birlikte yedinci kitabına ulaştı. Daha önceki yıllıkların gördüğü ilgi bize çalışmanın temel amacı olan Türk dış politikasına ilişkin arşiv oluşturma çabasının değerli ve karşılığı olan bir hedefe sahip olduğunu gösterdi. 

    Türk Dış Politikası Yıllığı bu sayıda yirmi makaleden oluşmaktadır. Bağımsız makalelerden oluşan birinci bölümde bu yıl Türkiye’nin Batı ile ilişkilerini ele alan metinler yer almaktadır. Ömer Yılmaz’ın *Almanya’nın Kürt ve PKK Politikası: Denge ve Strateji* başlıklı makalesiyle başlayan bu bölümde ayrıca İsmail Ediz’in *Tarihten Günümüze Türkiye Almanya İlişkilerine Eleştirel Bir Bakış*, Çağatay Özdemir’in *Türkiye’nin ABD ve Avrupa Birliği ile İlişkilerinde DAEŞ Etkisi* ve Ahmet Selim Tekelioğlu’nun *Transatlantik Ortaklığın Türk-Amerikan İlişkilerine Etkisi* yazıları yer almaktadır. 

    Türk dış politikasının değişik alanlarına ilişkin 2015 yılında yaşanan gelişmelerin ele alındığı ikinci bölümde Türkiye’nin Ortadoğu ülkelerine yönelik politikaları Kemal İnat, Ali Balcı, Recep Tayyip Gürler, Zana Baykal, Ahmet Üçağaç, Can Acun, İsmail Numan Telci ve Rahman Dağ tarafından kaleme alınan altı ayrı makalede analiz edilmiştir. ABD ile ilişkiler Kılıç Buğra Kanat, AB ile ilişkiler Filiz Cicioğlu ile Fahriye Keskin Karagöl ve Asya-Pasifik bölgesine yönelik Türkiye politikası Kadir Temiz tarafından yazılmıştır. Balkanlar politikası Mehmet Uğur Ekinci ile Nedim Emin, Rusya ve Kafkasya politikası Özgür Tüfekçi ve Orta Asya politikası Fahriye Keskin Karagöl tarafından kaleme alınmıştır. Kıbrıs’ı Enes Bayraklı, Latin Amerika’yı Mustafa Yetim, Afrika politikasını Ramazan Erdağ ve Türk dış politikasının ekonomi politiğini de Mustafa Cüneyt Özşahin yazmıştır.

  • 2. Hamur

Türk Dış Politikası Yıllığı - 2015 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.