Türk Dış Politikası Yıllığı - 2011

Seta Yayınları

Burhanettin Duran

60,00 TL
40,80 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
19,20 TL
Türk Dış Politikası Yıllığı - 2011 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 696
ISBN: 9786054023189
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
Burhanettin Duran
Burhanettin Duran
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Türk Dış Politikası Yıllığı - 2011 Kısa Özet

    Türk Dış Politikası son birkaç yılda önemli meydan okumalarla karşı karşıya kalmıştır. Hem küresel siyasetteki büyük değişim sancıları hem de Türkiye’nin siyaset, ekonomi ve kültür alanlarında içinde bulunduğu coğrafi havzalarda yapısal niteliği haiz olduğu düşünülen siyasi dönüşümlerin getirdiği fırsat ve tehditler karşısında, Türkiye’nin dış siyaset yapıcılarının ciddi siyaset arayışları içinde oldukları görülmektedir.

    2011 yılı bu açıdan, Arap halk hareketleri ve bu hareketlerin artçılarının getirdikleri bakımından önemli bir yıldır. *Yeni Türkiye Dış Politikası*, bilhassa Suriye ve İran ile olan ilişkilerde zor zamanlardan geçmekte ve sınanmaktadır. Türkiye’nin bu iki ülke ile olan ilişkileri sadece basit ikili ilişkiler bazında değil bölgesel anlamda *yeniden saf tutuş* bağlamında değerlendirilmelidir. Diğer yandan, bölgesinde yaşanan birçok krize rağmen Türkiye, dış siyasette yeni coğrafyalara olan açılımına da devam etmektedir.

    Bu kitapta, 2011 yılının getirmiş olduğu fırsat ve tehditlere Türkiye’nin dış siyasette ne şekilde cevap verdiği hakkında sahasında uzman yetkin akademik kalemler tarafından yazılmış önemli değerlendirmeler bulunmaktadır. Bu çalışma, dış politikayı televizyon ve gazete haberlerinin ötesinde derinlikli bir nitelikle ile kavramak için son derece yararlı bir eser hüviyetini haizdir.

  • 2. Hamur

Türk Dış Politikası Yıllığı - 2011 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.