250,00 TL
165,00 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
85,00 TL
Türk Din Musikisi Hakkında Bilgiler
Türü: Grafik Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786059852104
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Erdoğan Ateş
Erdoğan Ateş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Türk Din Musikisi Kısa Özet

    Günümüzde Türk Musiki sanatının önemli bir bölümünü oluşturan Türk Din Musikisi genelde iki ana başlık altında incelenmektedir. İbadet hayatımız içinde yer alan Kur’an kıraati, ezan, kamet, sala, tekbir, müezzinlik, mevlit gibi sesli icralar Cami Musikisi başlığı altında, tasavvufi hayat içerisinde Allah’ı zikir amaçlı yapılan icralar ise Tasavvuf (Tekke) Musikisi başlığı altında ele alınıp incelenmektedir.

    Biz de dini hayat içinde yer alan ve sesli icra edilen her türün ne anlama geldiğini, nasıl, ne zaman ve ne şekilde icra edildiğini açıklamak maksadı ile bu çalışmayı yaptık. Ayrıca da her konu ile ilgili eserlerin notalarından örnekler vermeye gayret ettik. İslam’dan önceki dönemden başlamak üzere günümüze kadar olan bilgileri kısa ve öz olarak okuyucularımıza sunmaya gayret ettik. Kitabımızın son bölümünü ise musiki tarihimizin özetine ayırdık. Yanı sıra Türk Din Musikimizin sevilen eserlerinin yer aldığı bir repertuarı da ilgililere sunduk.

    Bu çalışmamızın başta Diyanet İşleri Teşkilâtı olmak üzere İlahiyat Fakülteleri, İmam-Hatip liseleri ve diğer müzik eğitimi veren kuruluşlarımıza ve konuya merak duyan tüm okuyuculara büyük katkılar sağlayacağı inancındayız.

  • 2. Hamur

Türk Din Musikisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.