sadsad x
asdasd

Türk Basınında Alternatiflik Arayışları

Cinius Yayınları
34,00
21,08
%38 indirim
Türk Basınında Alternatiflik Arayışları Hakkında Bilgiler
Türü: İletişim - Medya Kitapları
Sayfa Sayısı: 238
ISBN: 9786053239789
Boyut: 16 x 0
Kapak: Ciltsiz
Oktay Demirtaş
Oktay Demirtaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Türk Basınında Alternatiflik Arayışları Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Türk Basınında Alternatiflik Arayışları Kısa Özet

  Medyanın emtialaşması, kartelleşmesi, ekonomik ve sosyal olarak baskı altındaki toplum kesimlerinin kamusal alanda temsilini zorlaştırmaktadır. Bu gelişmeler doğrultusunda göz ardı edilen kitlelerin beklenti ve ihtiyaçlarının geri plana atılması, bu kesimlerin seslerini egemen ideoloji ve kamu vicdanına duyurabilmek için alternatif medya yayın organları ortaya çıkmıştır.
  Anaakım medyanın sistemi yeniden üreten tekelci ideolojisine karşı alternatif medyaya, çoksesliliği ile sistemi zorlayan, by-pass eden, bazen işlevsizleştiren ve ayrıca sistemin çatlaklarını, boşluklarını kullanarak kendisine yer açan bir yapıya sahip olması nedeniyle önemli sorumluluklar yüklenmektedir.

  Bu bağlamda ötekileştirilmiş veya susturulmuş kesimlerin sesi olma görevini üstlenerek kitleleri harekete geçirmekten çok, seslerini kamu erkleri ve kamu vicdanına ulaştırmalarını sağladığı sürece asli görevini yerine getirmiş olacaktır.

  Bu kitapta alternatiflik bir bütün olarak ele alınarak, alternatifliğin nerede başladığı ve muhalif medya, eleştirel medya ile yeni bir tanım olarak ortaya konulan *gerilla* medya tanımlarına nerelerde dahil olduğu ve nerelerde farklılaştığı incelenmiştir.

  Alternatif medya kavramı üzerine yapılan çalışmalara ayrı bir bakış açısı getiren ve konuya farklı bir yaklaşımla eğilen bu çalışma, araştırmacılar için bir kaynak eser olması amacı ile kaleme alınmıştır.

  Yazar, 1961 yılında Almanya’nın Stuttgart şehrinde doğmuştur. Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Ana Bilim dalında , doktorasını Maltepe Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim dalında tamamlamıştır.Halkla ilişkiler, reklamcılık, yeni medya ve alternatif medya alanlarında akademik çalışmalarına devam etmektedir

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.