sadsad x
asdasd

Türev Ürünler ve Risk Yönetimi Sözlüğü

Scala Yayıncılık

M. Barış Akçay

144,00 TL
96,48 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
47,52 TL
Türev Ürünler ve Risk Yönetimi Sözlüğü Hakkında Bilgiler
Türü: Referans ve Kaynak Kitapları
Sayfa Sayısı: 478
ISBN: 9786054650415
Kapak: Ciltsiz
M. Barış Akçay
M. Barış Akçay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Türev Ürünler ve Risk Yönetimi Sözlüğü Kısa Özet

    Bilişim teknolojileri alanında yaşanan baş döndürücü gelişmelerin mali sektöre hızla uygulanması, sektörel faaliyet hacminin ve ürün çeşitliğinin de hızla artmasına yol açmıştır. Küreselleşme finansal risklerin de çeşitlendiği bir ortam yaratmış ve yeni ürünler, yeni riskler ve yeni kavramlar ortaya çıkarmıştır.

    Türev ürünler ve risk yönetimi ile ilgili yüzlerce yeni kavramın üretilmesi konunun anlaşılması önünde önemli bir engel teşkil etmektedir. Kavramların iç içe geçmesi neticesinde piyasalarda türev ürün kaynaklı riskler sıralanırken "konuya tam hakim olmadan uygulamaya geçenlerin doğurduğu sistematik risk" de önemli bir risk olarak gösterilmektedir. Bu durumun temel nedeni kavramların ve modellerin tam olarak anlaşılmamasından kaynaklanmaktadır. Değişen dünyaya hızla adapte olma yolunda ilerleyen Türk finans piyasalarının en temel ihtiyaçlarından biri yetişmiş eleman eksikliğidir.

    Bu eksiklik finans kesiminde, reel sektörde ve akademik dünyada hissedilmektedir. Ülkemizde yaşanan önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız bu çalışmanın Türev Ürünler ve Risk Yönetimi ile ilgili çalışma yapan her kesime yararlı olacağına inanıyoruz. "Türev Ürünler ve Risk Yönetimi Sözlüğü’nün yayınlanması, sadece Borsamız açısından önemli bir sosyal sorumluluğun yerine getirilmesi değildir, bu yayın bilim dünyasında türev piyasalar alanında daha birçok yeni eserin yolunu açacak olması ve finansal piyasalarımızda önemli bir ihtiyacı karşılayacak olması sebebiyle büyük önem taşımaktadır. -Işınsu Kestelli-

Türev Ürünler ve Risk Yönetimi Sözlüğü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.