sadsad x
asdasd

Turan'ın Alp Kızları - İpek Yolu Efsaneleri

Selenge Yayınları
35,00 TL
33,25 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
1,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Turan'ın Alp Kızları - İpek Yolu Efsaneleri Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Tarihi Araştırma Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786054944330
Kapak: Ciltsiz
Mamatkul Corayeff
Mamatkul Corayeff
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Turan'ın Alp Kızları - İpek Yolu Efsaneleri Kısa Özet

  Turan'ın Alp Kızları ve İpekyolu Efsaneleri, konuları itibariyle birbirini tamamlar mahiyetteki iki ayrı kitabın tek kitap olarak yayınlanmışıdır. Her iki kitabın yazarı da Taşkent Üniversitesi Filologia Akademesi'nde öğretim üyesidir.

  Musine Galima'nın Turan'ın Alp Kızları adlı çalışması, Türk tarihinin bilinen dönemleri içinde gerçekliklere dayalı; ancak zaman içinde efsanevî anlatımlara ve mitolojik tasvirlere büründürülmüş büyük Türk kadınlarını hikâye eden bir Özbek-Türk halk edebiyatı araştırmasıdır.

  Turan'ın Alp Kızları, Türk kültür tarihinde kadının yerini ve Türk sosyal yaşantısındaki kadın - erkek pararelliğini çarpıcı örneklerle ortaya koyan akademik bir araştırmadır.

  Mamatkul Coreyeff'in İpekyolu Efsaneleri adlı eseri ise, Orta Asya Türk halklarının hafızasında yaşayan ve kuşaktan kuşağa anlatılagelen Türk halk efsanelerinin akademik disiplinle derlenmiş, ansiklopedik mahiyetteki bir yayınıdır. İpekyolu Efsaneleri, Tanrıdağı'ndan Süleymaniye'ye Türk halk inaçlarıyla örülmüş bir mahyadır.

Turan'ın Alp Kızları - İpek Yolu Efsaneleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.