sadsad x
asdasd

Tuhafı Aşma Zamanı

Kolektif Kitap

Philip Ball

60,00 TL
40,20 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
19,80 TL
Tuhafı Aşma Zamanı Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786052205501
Kapak: Ciltsiz
Philip Ball
Philip Ball
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Tuhafı Aşma Zamanı Kısa Özet

  *Kuantum mekaniği ‘tuhaf’ görünebilir ama mantıksız değildir. Sadece yeni ve aşina olmadığımız bir mantık devrededir. Kavrayabilirseniz, yani kuantum mekaniğinin işte bu şekilde işlediğini kabul edebilirseniz, o zaman kuantum dünyası tuhaf görünmekten çıkıp farklı gelenek ve görenekleriyle, kendi güzel iç tutarlılığıyla bambaşka bir yer olur çıkar.*

  Tuhafı Aşma Zamanı analojiler, metaforlar, imgelerle dolu kuantum anlatılarından farklı olarak, burada ve şimdi hakkındaki peşin hükümlerimizi sarsan, uzay ve zamanla dalaşan, dile dökemediğimiz, mantığımızı hiçe sayan kuantum dünyasının neden *tuhaf* olduğunu değil, neden bizim dünyamızın ona benzemediğini anlatıyor.

  Kuantum kuramının nasıl işlediğini, hakkındaki klişeleri, yanlış yorumları, deneyimlediğimiz dünyanın sezgi karşıtı ilkelerini nasıl yarattığını, bizim gerçeklik, bilgi ve dille kurduğumuz ilişkilerin sınırlarını neden, nasıl zorladığını tartışarak bu kuramla birlikte bugüne kadar bildiğimiz bazı şeylerin artık neden geçerli olmadığını gösteriyor.

  Ball’un son derece kolay anlaşılır metni, günümüzde kuantum mekaniğinin temellerinin teoride nasıl ele alındığını tüm detaylarıyla gösteriyor. Tuhafı Aşma Zamanı’nın bu alanda okuduğum en iyi kitap olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

  Margaret Wertheim, Washington Post

  Kuantum fiziği hakkında yazılmış son yılların en özgün ve ilgi çekici kitabı.

  Brian Clegg, Physics World

Tuhafı Aşma Zamanı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.