sadsad x
asdasd

Tristram Shandy Beyefendi’nin Hayatı ve Görüşleri

Kırmızı Kedi Yayınevi

Laurence Sterne

32,00 TL
20,80 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
11,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tristram Shandy Beyefendi’nin Hayatı ve Görüşleri Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 752
ISBN: 9786052987353
Kapak: Ciltsiz
Laurence Sterne
Laurence Sterne
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tristram Shandy Beyefendi’nin Hayatı ve Görüşleri Kısa Özet

    260 yıl önce bir Anglikan vaizin yazdığı bu roman, anlatım alışkanlıklarını ve okurun beklentilerini alt üst eden, noktalaması bir tuhaf, vaaz, aforoz belgesi, evlilik sözleşmesi gibi gerçek ve uydurulmuş belgeler, çeşitli çizimler, boş, siyah ya da ebrulu sayfalar, akış diyagramları, yerleri değiştirilmiş hatta hiç yazılmamış bölümler içeren, böyle pek çok kurmaca tekniğinin ilk kez ve ustalıkla kullanıldığı, *18. yüzyıl romanlarının en moderni* ve daha modernizm yokken postmodernist edebiyatın en erken örneklerinden olan, edebiyatçılar bir yana, 19’unda bu kitaptan esinle bir mizahi roman yazmaya çalışan Marx’ı bile etkilemiş bir kitaptır.

    Tristram Shandy, Nuran Yavuz’un (1944-2014) titiz çevirisiyle 1999’da çıkmış, hak ettiği ilgiyi görerek tekrar baskıları yapılmıştı. Bu yeni basım için bütünüyle elden ve gözden geçirildi, yeni notlarla zenginleştirildi.

    *Böylece, yapıtımdaki bu gizli işleyiş kendi başına bir tür oluyor. İçinde birbiriyle çelişkili olduğu düşünülen karşıt iki devinim bir araya getiriliyor ve birbirleriyle uzlaştırılıyor. Tek bir sözcükle ifade etmek gerekirse, yapıtım hem konu dışına çıkmaya yönelik, hem de ileriye dönüktür—üstelik eşzamanlı olarak.*

Tristram Shandy Beyefendi’nin Hayatı ve Görüşleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.