sadsad x
asdasd
16,00 TL
13,92 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
2,08 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Topraktan Sahneye Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Sanat ve Mimarlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 348
ISBN: 9789756216293
Kapak: Ciltsiz
Esin Onay
Esin Onay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Topraktan Sahneye Kısa Özet

  *Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi* sözü yalanlanıyor.

  *Topraktan Sahneye* isimli kitap, bu uydurma sözün tersine, Anadolu’nun sevdasını  anlatıyor: iyiye, doğruya, güzele olan sevdasını... Ve yazarın bu sevdaya verdiği sevdalı karşılığı...

  Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin kurucusu değerli piyanist Prof. Ersin Onay’ın kaleme aldığı bu kitap, Fakültenin kuruluşunu, gelişimini, etkinliklerini ve özellikle de Anadolu Konserleri’ni, birinci elden ve olağanüstü akıcı bir dille anlatıyor. Tanıkları da var: Bu imeceye katılan 120 değerli sanatçı ve bu mucizeyi izleyen ve yazılarıyla destekleyen birçok değerli yazar. Kitapta onların yazıları da var.

  Ve gerçek şu: Bilkent Akademik Senfoni Orkestrası’nın Anadolu Konserlerinden anlaşılıyor ki: Türkiye İnsani, iyi, doğru, güzel şeyler ona sunulursa, bunları büyük bir sevgiyle benimsiyor, ‘Zulüm’değil tam bir ‘Şenlik* olarak yaşamına katıyor.

  Topraktan Sahneye adlı bu kitap, Anadolu toprağına, iyi, güzel, doğru tohum ekersek, iyi-güzel-doğru ürün alacağımızı kanıtlıyor; ümidimizi çoğaltıyor.

  Uluslar arası düzeyde sanat eğitimi veren Fakültenin, müzik ve sahne sanatları bölümlerinden bugüne kadar yetişen yüzlerce sanatçı, yurt içi ve yurt dışındaki sanat kurumlarında başarılı birer sanatçı olarak sanatlarını uyguluyorlar.

  Okul, orkestra ve sanat etkinlikleri: Değerli eğitimci Ersin Onay, müzik ve sahne sanatları alanında örnek bir kurum, benzersiz ve özgün bir model yaratmıştır.
  Kitapta, bu örnek olayın öyküsünü bulacaksınız.

  - Muammer Sun

   

Topraktan Sahneye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.