sadsad x
asdasd
30,00 TL
24,00 TL
%20 indirim
Topluluk Medyası Hakkında Bilgiler
Türü: İletişim - Medya Kitapları
Sayfa Sayısı: 442
ISBN: 9786059319058
Kapak: Ciltsiz
Figen Algül
Figen Algül
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Topluluk Medyası Kısa Özet

  Dünyada yaşanan küreselleşme olgusu ile birlikte medyanın giderek ticarileşmesi sonucu farklı radikal sesler kamusal alandan dışlanmışlardır. Anaakım medya güçlülerin ve zenginlerin sesi haline gelmiştir.

  Diğer yandan küreselleşmenin de etkisi çift yönlü olmuştur. Bir yandan dünya giderek ticarileşirken diğer yandan dünyanın her yerinde küreselleşme ile birlikte kamusal alandan dışlananların sayısı giderek artmıştır. Kamusal alandan dışlanan bu kitleler seslerini duyurabilmek için kendi medyasını yaratmaya çalışmaktadırlar. Bu yeni toplumsal hareketler kendi medyasını oluşturarak hakim kamusallığa karşı temsil edilemeyenlerin karşıt kamusunu yaratmaktadırlar. Bu karşıt kamusallığın sesi alternatif medya ile dile gelmektedir.

  Topluluk medyası alternatif medyanın bir alt grubudur. Bu çalışmada bir topluluk medyası örneği olarak Nor Radyo seçilmiş ve rizomatik yaklaşım bağlamında, topluluk medyası özellikleri açısından değerlendirilmiştir.

  Diğer yandan Nor Radyo özelinde topluluk medyası, karşıt kamusallığın sesini dile getirip getirmediği açısından incelenmiştir.

Topluluk Medyası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.