sadsad x
asdasd
30,00 TL
28,50 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
1,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Tıpta Sözün Demi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 101
ISBN: 9786053971092
Kapak: Ciltsiz
Cengiz Yakıncı
Cengiz Yakıncı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tıpta Sözün Demi Kısa Özet

    Erişkin eğitimi çocuk eğitiminden farklıdır. Erişkinler için: "Siz öğretemezsiniz, onlar öğrenirler" denmektedir. Erişkinin öğrenmesi için mutlaka kendisinin istemesi gereklidir, yoksa zorla ona bir şey öğretilemez. Benzer şekilde "Öğrencisini etkilemeden öğretmeye kalkanlar, soğuk demiri boş yere döverler" denmektedir. İşte bu noktada tıp öğrencisini ilgisini nasıl derse çekebiliriz diye düşünmeliyiz.

    Rahmetli Sami Zan, anatomi gibi zor bir dersi bir gösteri şeklinde anlattığı için yıllardır öğrencilerinin belleklerinden silinmiş değildir. Bu noktada kelimelerin gücünü kullanmamız gerektiği görüşündeyim. Etkin özlü sözleri kullanarak öğrencilerimizin ilgisini çekip öğrenmeyi kolaşlaştırabiliriz. Örneğin idrar tetkikinin böbrek hastalığı konusunda çok önemli bilgi verdiğini "idrar tetkiki sıvı böbrek biyopsisidir" özdeyişi ile beyinlere kazıyabiliriz.

    Benzer düşünceyle bilmeceleri de tıp eğitiminde kullanabiliriz. Küçükken öğrendiğiniz bilmeceler hiç aklınızdan çıkıyor mu? Örneğin, "Ağlar susar, safralı kusar, çilek çölesi kaka yapar" tıbbi bilmecesi invajinasyonu akıldan çıkmayacak şekilde ne güzel de özetlemektedir. Eğitime renk katacak, öğrenmeyi kolaylaştıracak özlü sözlerin ve bilmecelerin tıp eğitiminde yaygınlaşması dileğiyle.

Tıpta Sözün Demi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.