sadsad x
asdasd

Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları

Gece Kitaplığı

Mehmet Güneş Açıkgöz

51,45 TL
31,90 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
19,55 TL
Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Türü: Öğrenim Kitapları
Sayfa Sayısı: 154
ISBN: 9786257268509
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Güneş Açıkgöz
Mehmet Güneş Açıkgöz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları Kısa Özet

  Mehmet Güneş Açıkgöz

  Piyano eğitimine 11 yaşında başlayan Açıkgöz 2005-2009 yılları arasında Malatya Abdulkadir Eriş Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne devam ederken aynı dönemde İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı olarak Doç. Elhan Bakihanov ile kompozisyon, Prof. Zarife Bakihanova ile Armoni ve Kontrpuan eğitimine devam etmiş ve birincilik ile lise ve konservatuvar eğitimini tamamlamıştır.

  2009 yılında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı’na başlayan Açıkgöz, lisans döneminde Prof. Server Acim ile kompozisyon çalışmalarına devam ederken 2011-2012 yılları arasında Almanya Mannheim Musik Hochschule’de kompozisyon eğitimine başlamıştır. Mannheim Musik Hochschule’de Prof. Sidney Corbet ile kompozisyon Prof. Klaus Michael Arp ile koro ve orkestra şefliği, Prof. Dr. Polt Michael ile işitme ve müzik teorileri, Prof. Dr. Roos Christian ile caz piyano ve eşlik, Prof. Dr. Jürgen Arndt ile müzikoloji ve Prof. Petru Iuga ile kontrabas çalışmıştır.

  Bu dönem içerisinde Prof. Sidney Corbet kompozisyon sınıfına kabul edilerek solo piyano için bestelediği *Death In The Water* ve *Turkish Folksong* adlı eserler piyanist Ericka Kudry tarafından iki dönem seslendirilmiş ve Mannheim Musik Hochschule kütüphanesine alınmıştır.

  2013-2015 yılları arasında Prof. Dr. Turan Sağer danışmanlığında *Klasik Dönem ve Postmodern Dönem Besteci Eserlerinin İncelenmesi* başlıklı yüksek lisans tezini yazmıştır.

  2015-2019 yılları arasında Prof. Cemal Yurga danışmanlığında *Atonal Çalışmaların Müziksel İşitme Okuma ve Yazma Becerilerine Etkisi* başlıklı doktora tezini yazmıştır.

  2019 yılında doktor öğretim üyesi olarak atandığı İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde görevine devam etmektedir.

Temel Müzik Teorisi ve İşitme Uygulamaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.